شناسه خبر: 19831

سرمایه گذار شهرستان رامیان خواستار رفع قوانین پیچیده حاکم بر اداراتی شد تا مسیر توسعه گردشگری را هموارتر کند.

به گزارش گل رامیان، محمد آریان مهر، سرمایه گذاری که از آبان سال گذشته به فکر سرمایه گذاری در روستای سفید چشمه از توابع بخش مرکزی شهرستان رامیان با اجرای طرح " اقامتگاه بومگردی و سنتی با سازه های باستانی ایران" را کرده است ولی همچنان، اندر خم بروکراسی زیاد ادارات مانده است و این پیچیدگی ها باعث فراری دادن سرمایه گذار شده است.

این سرمایه گذار می گوید: مصالح استفاده شده در این طرح، هیچ پسماندی برای طبیعت نخواهد داشت.

وی می گوید: چرا سازمانهای زیربط، یک منشور و چهارچوبی را تهیه نمی کنند که برای سرمایه گذار مشخص شود، در اجرای یک طرح باید چقدر هزینه کند و چه مدارکی لازم است تا سرمایه گذار بعد از ورود در این عرصه از پبچیدگی قوانین، پشیمان نشود.

وی ادامه می دهد: یک سرمایه گذار را بدون هیچ اطلاعاتی به سمت سرمایه گذاری سوق می دهند ولی در بین راه با مشکلات زیادی روبرو می شود و هردفعه یک کار جدید می خواهند.

آریان مهر می گوید: حدود 13 نامه را از ادارات مختلف پیگیری کرده و مجوزات لازم را اخذ کرده ولی حدود دو ماه در پیچ و خم اداره منابع آب شهرستان رامیان متوقف شده ایم و همچنان منتظر هستیم تا جواب یک نامه را بدهند.

ariann

وی می گوید: مطالباتی که دولت از ادارات زیربط خود می خواهد به دلیل توجیه نبودن و درست اجرا نکردن در آن اداره باعث معطل شدن سرمایه گذار می شود.

این سرمایه گذار می گوید: اداره منابع آب شهرستان در این مدت 2 ماهه به این نامه پاسخی نداده است که لاقل به دنبال مراحل دیگر اجرای این طرح بروم تا ببینم آیا می شود این طرح اجرایی کرد یا نه.

وی در ادامه می گوید: بعد از گذشت 8 ماه و هزینه سنگینی که در مسیر رفت و آمد ادارات بر دوش من گذاشته شده است هنوز نمی دانم که پایان کار چه خواهد شد و آیا می توانم طرحم را اجرایی کنم.

بر اساس این گزارش، محمود سالاری فرماندار شهرستان رامیان در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان و استان که در خرداد ماه داشتند،  با بیان اینکه اشتغال از اهداف اصلی من است، گفت: بالاترین نرخ بیکاری و کمترین درآمد سرانه خانوار در استان گلستان برای این شهرستان است و باید شرایط  را برای ورود سرمایه گذار روان کرد و هیچ دستگاهی حق ندارد سرمایه گذار را معطل پروسه های اداری کند.

همچنین وی، در نخستین شورای اداری این شهرستان در سال جاری گفت: سالاری تصریح کرد: درصدد هستیم شرایط ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی به شهرستان را تسهیل کنیم و از ظرفیتهای گردشگری شهرستان بهره گیری بیشتری کنیم.

این سخنان در حالیست که این سرمایه گذار اندر خم پیچ های ادارات شهرستان به مدت 8 ماه به دنبال مدارک لازم برای اخذ مجوزات لازم است و نیز بعد گذشت 2 ماه هنوز منتظر جواب یک نامه از اداره فوق الذکر است.

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار

یاداشت