شناسه خبر: 19488

تحلیلی بر نشست گروه های سیاسی شهرستان رامیان با دکتر احسان مکتبی مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری گلستان که روز گذشته در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش  گل رامیان، گروه های سیاسی و احزاب  ذینفوذ در جامعه حلقه اتصال  بین مردم و مدیران می باشند که در وضعیت خاص امنیتی (به معنای عام ) کنونی کشور با در دستور کار قرار دادن لزوم وحدت و هم افزایی برای پیشبرد امور نقطه عزیمتی به مسیر توسعه خواهند بود،  از این جهت هر مقدار که استمرار در بکارگیری عملی گروه های سیاسی در پسا انتخابات پر رنگ‌تر باشد، در ایجاد راندمان مثبت  و توجه به مدل مدیریتی  استفاده از تمام‌و کمال ظرفیت های اجتماعی ، رتبه بالاتر و نتیجه مناسب تری تحصیل میگردد.

نشست صمیمی و تبادل نظر و نقد بی پرده و آزاد گروه های سیاسی شهرستان رامیان و دکتر احسان مکتبی مدیر کل سیاسی انتخابات استانداری  بهانه ای بود تا به ابعاد مثبت چنین گرده همایی هایی پرداخته شود،آیا برگزاری چنین جلساتی مثبت و مثمر ثمر می باشد؟؟

پاسخ: بدون‌شک...‌بله

در واقع پرداختن به نتایج چنین جلسات و بر شمردن نکات مثبت آن‌ میتواند ما را از آسیب زا بودن عدم وجود چنین برنامه هایی بیشتر آگاه کند(اشاره به رویه موجود درگذشته). تثبیت عقلانیت در مدیریت های محلی و تبدیل تهدید به فرصت و در نظر گرفتن ظرفیت های اجتماعی و بالاخص نقد و تقویت مدیران و حفاظت از فضای گفتگو که لازمه پیشگیری از تنش های احتمالی، از جمله مهمترین نتایج  مشارکت حداکثری نیروهای اجتماعی  و سیاسی است.

لذا نشست ۲۲فروردین ۱۳۹۶ فی مابیی گروه های سیاسی شهرستان رامیان و مدیریت اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری گلستان را میتوان از چند جهت تحلیل کرد.

در نگاه نخست دعوت از  تمامی سلایق، گروه های سیاسی اصلاح طلب و حتی اصولگرا ، اقوام و مذاهب از نقاط مختلف شهرستان، نشان از پوشش بسیار مناسب و ‌توجه به ظرفیت حداکثری نیرو های سیاسی داشت که پیام واضحی برای تمایل دلسوزانه از سوی نیرو های سیاسی اجتماعی نسبت به حضور در عرصه و پسا انتخابات را بهمراه داشت که با ارائه نقاط ضعف و قوت مدیران سابق و فعلی و برشمردن کارکرد آنان در آنالیز کیفیت فعالیت مدیران تسهیلگری میکردند.

در وهله دوم تاثیر دیدگاه متمایز آکادمیک و پلورالیزه ی  دکتر احسان مکتبی در کیفیت مناسب  نشست را نمیتوان نادیده گرفت.چگونه یک انتصاب مثبت در یک اداره میتواند تاثیر مثبتی بهمراه داشته باشد.؟؟

در واقع در نظر گرفتن فاکتور تخصص برای سپردن یک مسند به یک‌مدیر میتواند نتایج خوشایندی را بهمراه داشته باشد همچنین عکس موضوع میتواند مخرب بوده و نیروهای دلسوز و ساعی را از یک کانون مهم گریزان‌نماید.

 در نشست ۲۲فروردین ۹۷ دکتر احسان مکتبی با تاکید بر دعوت از همه گروه های سیاسی شهرستان رامیان،  در فضای دیالوگ‌، سعی بر ایجاد فضای گفت و شنود داشتند که مورد استقبال مشتاقانه حضار قرارداشت در واقع تطبیق نگاه نظری جامعه شناختی ایشان و عملیاتی کردن آن در فضای آهنین بورکراتیک را میتوان  نقته عطف مدیریت ایشان‌ نامید، نحوه اداره جلسه از سوی دکتر مکتبی که با تسلط کافی سعی در جهت ایجاد مودت بیش از پیش در بین نیروهای سیاسی داشتند ستودنی بود و در واقع ایشان در دیالوگی هدفمند سعی در تبدیل تهدید ها به فرصت های در دسترس داشتند که در جای خود مستلزم تبیین است.

در هر حال دعوت دفتر سیاسی وانتخابات فرمانداری شهرستان  رامیان و حضور پرمعنای مدعوین که  تجربه چنین نشست هایی را نداشتند و نگاه تخصصی اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری ، درخواست  حضار را برای استمرار انعقاد چنین نشست هایی را به همراه داشت ، که در فضای کنونی امری ضروریست.

امید است با استمرار برگزاری چنین جلسات با موضوعاتی مشخص تر و با تقویت  و تسهیل فعالیت احزاب  در تقویت جامعه  مدنی و ترمیم فضای سیاستزدگی کوشا باشیم.

 

یادداشتی از سید علی میرخاندوزی
فعال سیاسی اصلاح طلب ۱۳۹۷/۱/۲۲

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار

یاداشت