شناسه خبر: 19216
حجت الاسلام بای گفت: ولایت فقیه بهترین میوه انقلاب اسلامی می باشد که وظیفه همه مردمان ایران عمل کردن به سخنان حضرت ایت الله خامنه ایی می باشد چون ریشه این ولایت از پیامبران و امامان معصوم و آنها از خداوند متعال گرفته شده است.
به گزارش  گل رامیان، حجت الاسلام محمد بای فعال فرهنگی اجتماعی شهرستان رامیان نوشت: درقرآن کریم آیه ایی وجود دارد که میفرماید: فاما بنعمه ربک فحدث 《 ازنعمت پروردگار خویش با مردم سخن بگوی》
 
ولایت فقیه یکی از بهترین نعمت های انقلاب اسلامی است که برای مردمان ایران بوجود آمده که مردمان ایران بارها در مسائل داخل کشور و خارج از کشور ثمرات این موهبت الهی را با چشمان خود به وضوح دیده اند و بنده حقیر با دو مقدمه که متشکل از آیات قرآن کریم هست این موهبت را کمی تشریح میکنم تا روز قیامت اگر شکوائیه از طرف ولایت فقیه به سمع ما رسید ما بتوانیم با عملکرد خوبی که داشته ایم روی سفید باشیم و به بهشت اعلا جایگاه بگیریم.
 
اول: سوره بقره آیه ۲۴۸ میفرماید:لِلهِ مافی السموات وما فی الارض 《همه آن چه در آسمان ها و زمین است ازآن خداست》
 
خواننده محترم ما موظفیم به امر ولایت فقیه گوش دهیم و عمل کنیم. در آیه مذکور بیان شد که ولایت مخصوص خداوند می باشد و بعد از خداوند متعال به پیامبران الهی و امامان معصوم علیهم السلام طبق سوره مبارکه نساء آیه ۵۹ میرسد که آیه مبارکه میفرماید: یاایها الذین آمنوا اطیعوالله واطیعوا الرسول واولی الامر منکم
《ای کسانیکه ایمان آورده اید خدارا اطاعت کنیدپیامبرو اولیای امرخودرا اطاعت کنید 》
 
با آیه فوق الذکر خداوند ولایت را به پیامبر الهی و امامان معصوم علیهم السلام داده و در دوران غیبت نیز حق ولایت از طرف ائمه معصومین علیهم السلام به علمای شیعه واگذار میشود .
 
که اگر دقت کنیم میبینیم که امام حسین علیه السلام دراین زمینه میفرماید: همانا جریان امور احکام در دست عالمان ربانی می باشد که امین بر حلال و حرام خداوند متعال هستند (تحف العقول ص ۳۷۴)
 
سخن امام حسین علیه السلام را با یک داستان از یاران امام زمان عج الله تشریح کرده تاراحت تر هضم کنیم.
 
یکی از یاران امام زمان عج الله بنام اسحاق بن یعقوب سوالاتی را ازطریق نامه به محمد بن عثمان [دومین نائب خاص حضرت] میدهد که به دست امام زمان عج الله برسانید حضرت ولی عصر درجواب نامه نوشته بودند که درحوادث و پیش آمدها به راویان حدیث ما رجوع کنید زیر آنها حجت من بر شمایند ومن حجت خدا برآنانم(وسائل الشیعه ج ۱۸ باب ۱۱ ح ۹۰ )
 
عزیزان امروز فقیه جامع الشرایط نائب حضرت ولی عصر هست که اعلم آنان پرنفوذ آنان حضرت ایت الله خامنه ای عزیز هست که ما با عمل به سخنان حضرت اقا هم سخن حجت خدا وهم سخن خدارو عمل کردیم درعوض ثوابی به ماعنایت میشود که ثواب دنیایش پیروزی مملکت،پیروزی خویش،سربلندی همه ایران و ایرانیان میباشد.
ازهمه خواهش میکنم دوباره نگذارید جریانات کوفه، مدینه، کربلا رخ دهد یک بار علی زمانه را کنار گذاشتن و به سخنش عمل نکردند صدمه دیدند .
 
همان عمل نکردن سخن مولا علی علیه السلام باعث هتک حرمت به همسرمحترمش شد هتک حرمت به اولاد محترمش ک حجت های خداوند هستند شد.
 
امروز نگذارید دوباره ندای علی غریب هست بلند شود چون اگر این ندا بلند شود هم دنیا خراب میشود و هم اخرت .
 
امیرالمومنین علی علیه السلام می فرماید: به رهبران خویش خیانت نکنید و نسبت به راهنمائی ناراستی نکنید پیشوایان خود را نادان نخوانید و از ایمان و وحدت مسلمین پراکنده نشوید که سست میشوید و شوکت و قدرت شما ازبین میرود.
 
عزیزان اگر آن روز همگی پشت مولا علی بودند هیچ وقت قضایای درددل باچاه و کربلا، سیلی خوردن حضرت زهرا(س) و..... بروز نمیداد بلکه هرروز به قدرت خوبی دست پیدا میکردیم.
 
بیاییم بجای اینکه بگوییم علی غریبه.ب گوییم ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند. چون باسر دادن این سخن حمایت مان را از رهبرمان اعلام میکنیم تا بتوانیم پیروزشویم. رهبری فرزند زهرا سلام الله علیها یعنی حضرت ایت الله خامنه ای باعث شد که کشور ایران استقلال خوبی بدست بیارد، کشور ایران توانست وسایل نظامی را به ۳۰ کشور جهان صادر کند ،کشور ایران توانست جلوی ظلم و ستم بیگانگان بایستد و امروز توانستیم به علم و قدرت صنعت برسیم چون رهبر ما سید علی خامنه ایی حکومت کردنش را ازمولای عزیزش حیدرکرارعلی علیه السلام یادگرفت والگوی خویش قرار دادمرحبابه این فرزندصالح که حکومتش همچون حکومت حیدراست . و ما هم میگوییم .
 
ماهمان نسل جوانیم که ثابت کردیم /درره عشق جگر دارتراز صدمردیم/ هرزمان بوی خمینی به سرما افتد/
دور سید علی خامنه ایی میگردیم دوم:سوره مبارکه یوسف آیه ۶۷ که میفرماید:اِنِ الحُکمُ الا لِلهِ
 
ولایت مختص خداوند متعال می باشد که خداوند متعال بر جان مال و تمام ممکن الوجود این عالم ولایت دارد و بر ما واجب است اطاعت کنیم و عملی سازیم و بعد از ولایت خداوند متعال ولایت به پیامبران الهی و امامان معصوم علیهم السلام که سوره مبارکه نجم آیه ۳_۵ میفرماید وَ ما یَنطِقُ عنِ الهوی ان هو الا وحی ُ یوحی علمه ُ شدید القوی
میرسد که پیامبران الهی و امامان معصوم علیهم السلام ازروی هوا و هوس سخن نمیگویند. که به ولایت پیامبران و امامان علیهم السلام از جن تاانسان و حیوان شهادت میدهند که پیامبران و امامان معصوم ولی ما هستند.
 
در روز غدیر پیامبر فرمود هرکس که من مولای او هستم علی نیز مولای او هست مراد ازاین جمله این هست که کل موجودات روی زمین از حیوان بگیر تا انسان من پیامبر ولی اوهستم علی نیز ولی او هست پس اطاعتش همچون من واجب هست .
 
و بعداز پیامبران الهی و امامان معصوم علیهم السلام در عصر غیبت به نائب خاص و عام که دراین زمان فقیه جامع الشرایط هستند میرسد که آنها علم وآگاهی دقیقی نسبت به علوم دینی واحکام الهی دارند و توان استنباط آنها از طریق ادله تفضیلی (کتاب ،سنت،عقل،اجماع) می باشد .
 
هرآنچه میگوید از روی هوا و هوس و یا فقط خویش را درنظر بگیرید نیست. بلکه صلاح جامعه بشری و دستورات دین را درنظر میگیرد و سخن میگویید تا جامعه بشریت به سعادت برسند که اگر دقت کنید حضرت الله خامنه ایی با سخنانی که دارد همیشه راه سعادت را برای جامعه بشری همانند مولایش علی علیه السلام نشان داده و توصیه میکند .تا جامعه بشری هروز پیروز ترشود .
 
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار

یاداشت