پیشرفت واقعی رامیان در گرو اتصال به جاده اصلی - پایگاه خبری تحلیلی گل رامیان
 
 
شناسه خبر: 16376

اگر مدیریت شهری پس از پیروزی انقلاب اسلامی زمینه رشد شهری را به طرف جاده اصلی هدایت می کرد قطعأ امروز، شاهد رشد و شکوفایی فراوانی بودیم.

به گزارش گل رامیان، پطر کبیر، رهبر بزرگ روسیه  در سخنی نصیحت آموز به همه رهبران پس از خود می گوید که نجات روسیه از مشکلات و گرفتای ها در رسیدن به آبهای گرم خلیج فارس است. شاید ریشه بسیاری از جنگ های این کشور با همسایگانش بخصوص با افغانستان که سالها طول کشید، تحقق نصیحت پطر کبیر بوده است.

اینک به هر دلیلی در احداث جاده بین المللی که در خروجی جنگل دلند، مهندس مجری پیچ را وارونه، بجای راست به چپ میچرخاند و باعث به حاشیه رانده شدن رامیان از جاده اصلی میشود، بحثی نداریم اگر چه این موضوع را هم در جای خود به بحث  خواهیم گذاشت.

متاسفانه در حال حاضر نسل کنونی هم با تکرار اشتباه گذشتگان باعث ادامه رکود رشد و توسعه رامیان را فراهم می سازند.

تجربه موفق کردکوی که در گذشته ای نه چندان دور محله ای بیش نبوده با تلاش و برنامه ریزی مدیران شهری در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی توانست خود را به جاده اصلی برساند و تکرار این تجربه موفق توسط مدیران شهری بندرگز که در گذشته به عنوان بندری بزرگ فعالیت کلان اقتصادی داشتند و مانند رامیان متناسب با قدمتش چندان رشد و توسعه نداشته بود را میتوان گواه این ادعا مطرح کرد که پیشرفت واقعی رامیان نیز در رسانیدن خود به جاده اصلی است.

متاسفانه اگر مدیریت شهری پس از پیروزی انقلاب اسلامی زمینه رشد شهری را به طرف جاده اصلی هدایت می کرد قطعأ امروز، شاهد رشد و شکوفایی فراوانی بودیم ولی متأسفانه اولأ مدیران شهری چنین اراده ای نداشتند و اصلا هیچگونه برنامه ریزی برای توسعه شهری را در اندیشه نداشتند و رشد جغرافیایی شهر را مدیریت نمی کردند وهمین مسأله باعث رشد وارونه شهر رامیان شد.

اینک نیز ضرورت دارد ولو یک ردیف مراکز تجاری با اعمال سیاست های تشویقی احداث شود تا ضمن جبران مافات زمینه رسیدن به جاده بین المللی را فراهم ساخت.

لازم به ذکر است که مرمت و احداث جاده شاهرود اگر چه لازم است ولی نمیتواند رشد مورد انتظاری را مهیا کند.

 

«جعفر بای» جامعه شناس و محقق آسیب های اجتماعی

 

مطالب مرتبط:

رامیان در اندیشه توسعه

رامیان قطب گردشگری استان گلستان

شاخص های توسعه یافتگی در جوامع مدرن

اجرای اقتصاد مقاومتی با احیای هنرهای گذشتگانمان

گمنامی رامیان در جاده بین المللی گلستان!!+تصاویر

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار

یاداشت