اجرای اقتصاد مقاومتی با احیای هنرهای گذشتگانمان - پایگاه خبری تحلیلی گل رامیان
 
 
شناسه خبر: 16334

لازم است ضمن واکاوی و باز آموزی هنرهای ارزشمند گذشتگانمان، همراه با احیای آنها نسبت به مدرنیزه کردن آنها اقدام نماییم.

به گزارش گل رامیان، «جعفر بای» جامعه شناس و محقق آسیب های اجتماعی نوشت: اقتصاد مقاومتی که از مهمترین دغدغه های مقام معظم رهبری میباشد و به حق نسخه شفا بخش جامعه ایرانی در عصر حاضر است و با توجه به ماهیت اسکتبار ستیزی انقلاب شکوهمند اسلامی و بدعهدی های دشمنان انقلاب، امروزه شرایطی را فراهم کرده که باید آموزه های اقتصاد مقاومتی آویزه گوش هایمان شود و با توجه به ابعاد گسترده آن می بایست همه مباحث آن در همه لحظات نصب العین مان قرار گیرد  تا بتوانیم در تمام فراز و نشیب های زندگی مان آنرا به صورت عملی  به مرحله اجرا بگذاریم.

قدمت و غنای فرهنگی رامیان  و وجود آداب و رسوم همراه با ابزارهای سنتی در زندگی گذشتگان مان می تواند زمینه های مناسبی را برای اجرای مفاد اقتصاد مقاومتی فراهم نماید.

احیای ابزار های مورد استفاده در زندگی پدرانمان که همه آنها به زیباترین شکل و بدون استفاده از مواد اولیه وارداتی  ساخته می شد میتواند از مصادیق عینی اقتصاد مقاومتی محسوب شود.

ساخت انواع سبد هایی از نی و یا شاخه های باریک درختان و یا ساخت انواع وسایل مورد نیاز از تنه درختان که امروزه متأسفانه نمونه های وارداتی چینی بازارمان را اشغال کرده است، هنر ارزشمندی میباشد که همه گذشتگان مان از آن بهره مند بودند، ولی با تأسف امروزه  همه آنها منسوخ شده و به ورطه فراموشی رفته است.

لازم است ضمن واکاوی و باز آموزی هنرهای ارزشمند گذشتگانمان، همراه با احیای آنها نسبت به مدرنیزه کردن آنها اقدام نماییم و با احداث کارگاه های کوچک زودبازده ضمن تولید ابزار های مورد استفاده در زندگی امروزی هنر صنایع دستی  مان را زنده کنیم.

با طراحی های مدرن، انواع متنوع صنایع دستی گذشته را معاصر سازی کرده و با خلاقیت هایی که در نسل کنونی سراغ داریم می توان افزون بر تامین نیاز داخلی زمینه صادرات آنها را نیز فراهم ساخت و از واردات بی رویه نمونه های چینی آنها که خیانت بزرگی برای نابودی صنایع دستی محسوب میشود ممانعت کرد.

 

مطالب مرتبط:

رامیان در اندیشه توسعه

رامیان قطب گردشگری استان گلستان

شاخص های توسعه یافتگی در جوامع مدرن

پیشرفت واقعی رامیان در گرو اتصال به جاده اصلی

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار

یاداشت