رامیان قطب گردشگری استان گلستان - پایگاه خبری تحلیلی گل رامیان
 
 
شناسه خبر: 16293

رامیان با توجه به قدمت تاریخی اش هچنان بکر مانده و بسیاری از منابعش دست نخورده باقیست و امکان برنامه ریزی توسعه در زمینه های فراوانی را دارد .

به گزارش گل رامیان، «جعفر بای» جامعه شناس و محقق آسیب های اجتماعی؛ در برنامه ریزی توسعه شهری ابتدا با هدف گذاری های ویژه جهت های اصلی توسعه مشخص میشود. ابتدا توانمندی های شهر مورد توجه قرار می گیرد و چرایی و چگونگی توسعه مشخص می شود.

رامیان با توجه به قدمت تاریخی اش هچنان بکر مانده و بسیاری از منابعش دست نخورده باقیست و امکان برنامه ریزی توسعه در زمینه های فراوانی را دارد .

اولأ بخاطر بالا بودن هرم تحصیلی جوانانش میتوانست به عنوان یک شهر دانشگاهی مطرح شود که مع الاسف در این خصوص حق مطلب ادا نشد.

وجود منابع غنی انواع معادن توانایی یک شهر صنعتی شدن را نیز دارد که در این مورد هم آنگونه که انتظار میرود اتفاق شگرفی نیفتاده است.

غنای فرهنگی و قدمت تاریخی، زمینه پردازش، طراحی و ساخت انواع موزه ها را فراهم می سازد که تاکنون در این بخش هم هیچگونه اقدامی انجام نشده است.

goleramian20

مواهب الهی و نعمات طبیعی فراوانی که، رامیان به تنهایی برابر با همه امکانات استان، برخوردار است و هیچ گونه  سرمایه گذاری اساسی و تجهیزات رفاهی برای آنها فراهم نشده است، اگر مورد توجه قرار گیرد  می تواند به قطب گردشگری استان تبدیل شود. البته این کار مستلزم اعمال پیش نیازهایی است که اجرای هریک از آنها لازم و ضرو ریست و می بایست با برنامه ریزی های دقیق انجام شود.

مثلأ اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از امکانات و ظرفیت های موجود رامیان در سطح ملی و آموزش شهروندان رامیانی درخصوص روشهای تعامل با گردشگران، اگرچه این پدیده مهم نکات ارزشمند فراوانی از جمله اشتغال زایی را به همراه دارد ولی مشکلاتی را نیز مانند اختلاط فرهنگی، آلودگی های هوا و صوتی و بصری و.... را نیز فراهم میکند که باید برای مقابله با آنها از هم اکنون چاره اندیشی کرد.

به هر حال باید با تشکیل کار گروههای تخصصی،  امور مطالعاتی و پژوهشی های لا زم را با هدف رشد و توسعه رامیان آغاز کرد چون با عنایت به توانمندیهای بالقوه طبیعی  و سرمایه های غنی فرهنگی و ظرفیت عظیم اجتماعی و توانایی های بی بدیل انسانی می توان رامیان را به مرکز مناسبی برای گردشگری تبدیل کرد.

به عنوان مثال احداث تله کابین بر فراز قلعه میران که از خروجی گرگان تا ورودی جنگل گستان قابل رویت میباشد میتواند یکی از زیبا ترین تله کابین های کشور محسوب شود واقتصاد گردشگری استان را متحول سازد.


مطلب مرتبط:

رامیان در اندیشه توسعه

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار

یاداشت