شناسه خبر: 7687

totoگل رامیان : مریم سادات کاظمی: 'تمشک' یکی از خوشمزه ترین میوه های این روزهای گرم است که قدرت آنتی اکسیدانی بالایی دارد. این ترکیبات در پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، سرطان ها و دیگر بیماری های مزمن نقش قابل توجهی دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گل رامیان ، تمشک منبع غنی از منیزیوم، ویتامین C، مس و آهن است. نصف فنجان این میوه ۳۴ کیلو کالری، ۸/۰ گرم پروتئین، ۸/۷ گرم گلوسید، ۴/۰ گرم و ۲/۴ گرم فیبرهای غذایی دارد.


تحقیقات نشان می دهد که تمشک تاثیر بسیاری در مقابله با اکسیداسیون کلسترول بد خون دارد که عامل مهمی در ابتلا به بیمار ی های قلبی عروقی محسوب می شود. همچنین محققان تایید کرده اند که ترکیبات موجود در این میوه می تواند رسوب پلاک ها را در آئورت قلب کاهش دهد.


از طرف دیگر مشخص شده که عصاره این میوه می تواند مانع از رشد بسیاری از سلول های سرطانی و تومورها از جمله سرطان کبد، سینه، روده بزرگ، ریه، پروستات و دهان شود.


تمشک میوه ای است که در کاهش بعضی علائم التهابات مؤثر است و توانایی آنتی اکسیدانی خون را بالا می برد. همچنین مانع از تشکیل رادیکال های آزاد شده و اکسیداسیون سلولی را کاهش می دهد که در نتیجه سلول های روده ای محافظت می کند.


تمشک هایی با ظاهر درخشان و سفت را انتخاب کنید. این میوه را تنها می توان ۲ تا ۳ روز در یخچال نگهداری کرد اما اگر قصد منجمد کردن دارید، آنها را در ظرفی بچینید و در فریزر بگذارید.
منبع: www.Passportsante.fr

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار

مقالات