مخصوص نو عروس و داماد ها - پایگاه خبری تحلیلی گل رامیان
 
 
شناسه خبر: 7594

گل رامیان : اصولا والدین واعضای خانواده در تمامی طبقات اجتماعی جامعه به طور ناخودآگاه به دخترانشان می آموزند که وقتی به خانه بخت رفتند مواظب مادر شوهر و خواهر شوهر خود باشند و از آنها کم نیاورند در حالی که هرگز به پسرانشان که قرار است ازدواج کنند چنین توصیه هایی نمیکنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی گل رامیان ، به عبارت دیگر از آنجایی که توجه مردان در خانواده های ایرانی بیش از زنان است کمتر دامادی با خانواده همسرش دچار مشکل میشود اما رابطه عروس و مادر شوهر اغلب با کوچکترین سوء تفاهمی دستخوش تغییر شده و اختلافات بالا میگیرد.

 

بنابراین بهتر است عروس  و داماد های جوان برای پرهیز از به وجود آمدن این تنشها به برخی از نکات توجه کنند.

 

1)گرفتن یک شاخه گل هزینه چندانی در بر ندارد اما شما با این کار به طور غیر مستقیم به آنها می گویید دوستشان دارید و برایشان ارزش قائلید . حتی میتوانید از شیرینی هایی که خودتان درست کرده اید برای آنها ببرید.  

                                                                                   
2)در حضور والدین همسرتان به یکدیگر احترام بگذارید. یکدیگر را آقا یا خانم صدا بزنید.این کارها باعث میشود والدین تا حد زیادی از مقاومتشان در برابر رفتار های شخصی که به تازگی وارد خانواده شان شده کمتر شود.

 

3)سعی کنید هر کس خود پاسخ خانواده خود را بدهد. به عنوان مثال اگر مادر شوهرتان از خریدی که شما برای خانه خود انجام داده اید انتقاد میکند بگذارید همسرتان خود پاسخگوی آنها باشند.اگر همسرتان بگوید به علت نیاز منزل به این وسیله همسرم آنرا خریده بی شک آنها هم موافقت خود را اعلام خواهند کرد.اما ممکن است هر چه قدر شما که عروس خانواده هستید دلیل بیاورید آنها نپذیرند و گمان کنند طفلک پسرشان با این بی پولی تو چه خرجی افتاده است .

 

4)با همسرتان قرار بگذارید برای رفتن به خانه والدین خود هم برنامه خاصی داشته باشید. با اطلاع قبلی به منزل آنها بروید و از اقامت طولانی مدت در منزل والدین خود خودداری کنید. مثلا قرار بگذارید در هفته یک یا دو بار به دیدن آنها بروید.

 

5)هرگز مسائل خصوصی درون زندگی مشترک خود را به والدین خود بازگو نکنید. چنانچه با همسر خود درباره مسائل مختلف به اختلاف افتادید یا با همسر خود بگو مگو داشتید یا اینکه از والدین همسر خودتان انتقاد  میکنید یا بدگویی آنرا با والدین خود در میان نکذارید. چرا که این اختلاف ، بین زن وشوهر گذراست ولی این مسائل هیچ وقت از ذهن والدین شما پاک نخواهد شد وهمیشه در گوشه ذهنشان اینگونه نقش خواهد بست که فرزندش زندگی خوبی ندارد.

 

6)سعی کنید با والدین همسر خود مشورت کنید. به عنوان مثال اگر قرار است شما در آینده صاحب فرزندی شوید سعی کنید با والدین همسر خود درباره نام بچه مشورت کنید.به عبارت دیگر از آنها هم نظر بخواهید. هیچگاه نام بچه خود را تا زمانی که به دنیا نیامده است از والدین همسر خود پنهان نکنید. مشورت گرفتن از والدین همسر در رابطه با نام بچه باعث دلگرمی آنها میشود و احساس میکنند که در انتخاب نام سهم بزرگی دارند .

 

.7)اصولا همسر شما در طول روز دو الی سه مرتبه با مادرش تلفنی در ارتباط است. شما به عنوان مرد خانه نباید به این مورد ایراد بگیرید.چه اشکالی دارد شما هم به مادر همسرتان تلفن بزنید و حالش را بپرسید؟این کار باعث تشویق همسرتان میشود تا او هم از شما یاد گرفته و احوال مادر شما را بپرسد.

 

8)وآخر اینکه والدین خود را با والدین همسرتان مقایسه نکنید و پیش روی آنها از پدر و مادر خود تعریف و تمجید نکنید.اگرچه متاسفانه به طور معمول از والدین همسر به خوبی یاد نمیشود اما به هر حال همین والدین هستند که همسر شما را بزرگ کرده و به جایی رسانده اند وشما تصمیم گرفته ایدتا اخر عمر کنارش زندگی کنید وآانها دیگر خانواده شما هستند .


(( بنده از شما میخواهم عینک بدبینی منفی نگری و روحیه سختگیرتان را در زندگی کنار بگذارید و همیشه به یکدیگر احترام بگذارید))  

                                                                      
سردفتر رسمی ازدواج - محمد جواد نوروزی

دیدگاه‌ها   

+2 #7 واقعیت 1393-04-10 12:36
مقاله خیلی زیبا و منطقی و برخواسته از دین پاکمون بود/.
بامید روزی که همه جوونها با پاکی باهم آشنا و با صداقت بهم بله گفته و با وفاداری تا آخر عمر بهمدیگر پایبند باشند/.
البته در ابتدای جوانی نه در میانسالی و پیری
یاعلی
نقل قول کردن
+4 #6 محمد جواد نوروزی 1393-03-24 11:31
شهروند عزیز رامیانی. اقا تقی.متاسفانه جامعه امروز ما پایبند به تجملات مادی شده اند و موارد معنوی ازدواج را نادیده گرفته و به مسائل بسیار پیش پا افتاده ای همچون کوچک بودن سالن عقد ویا زیبا بودن سالن عقد ویا مسائل دیگر روی اورده اند.کوچک بودن سالن عقد برای یک ساعت شایدبرای شما کمی عذاب اور باشد ولی یک عمر زندگی زناشویی دیگر جای این مسائل بی اهمیت مادی نیست.این تنها نظر شما نیست.متاسفانه باید گفت شمار زیادی از افراد جامعه ما درگیر این موارد حاشیه ای شده اند و به اصل موضوع یعنی ازدواج و حقوق خانواده بی اهمیت هستند. همین سهل انگاری ها باعث بالا رفتن امار طلاق در جامعه شده است. همین پوچ گراییها باعث ریزش پایه های خانواده شده است . همین تجمل گراییهای طرفین ازدواج باعث ایجاد اختلاف بین زن و شوهر در اینده میشود.شهروند گرامی لطفا وسیع فکر کنید.به امید موفقیت شما محمد جواد نوروزی.
نقل قول کردن
0 #5 تقی 1393-03-22 17:42
آقای نوروزی لطفا فکری به حال سالن عقد کوچک و نامناسبتان کنید. کاش بهیر از این می شد این حق شهروندان محترم شهرمان نیست .
نقل قول کردن
+6 #4 sadeqlu 1393-03-19 17:24
سلام انشاا... باحمايت مردم سردفتر راميان پابرجا بمونه؛مويد باشيد
نقل قول کردن
+9 #3 قوانلو 1393-03-19 15:23
مطالب جالب اقای نوروزی را مطالعه کردم . بسیار جامع و کامل است و مطالب اخلاقی و اجتماعی و روانی با مبنای حقوقی بر ارزش بیش از پیش مطالب افزوده است .
امیدوارم اینگونه مطالب به صورت مستمر منتشر گردد تا امکان استفاده ان برای عموم نیز فراهم گردد.برای اقای نوروزی نیز ارزوی سلامتی و توفیق روز افزون دارم .
موفق و موید باشید
نقل قول کردن
+5 #2 golestan blog 1393-03-19 13:28
سلام
با تشکر از مطلب خوب شما
این مطلب با نام خودتان در گلستان بلاگ منتشر شد.
http://golestanblog.ir/%D9%85%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%D9%86%D9%88-%D8%B9%D8%B1%D9%88%D8%B3-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%AF-%D9%87%D8%A7/
منتظر مطالب بعدی شما هستیم.
نقل قول کردن
+6 #1 سروش 1393-03-18 08:08
تشکر از مقاله زیبای اقای نوروزی سردفتر محترم شهرستان رامیان.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار

مقالات