نکاتی در دوران عقد برای زوجین جوان - پایگاه خبری تحلیلی گل رامیان
 
 
شناسه خبر: 7411

norozyگل رامیان : برای افراد دوران عقد با همه سختی ها و زیبایی هایش همیشه شیرین و دلچسب است زیرا افراد در این دوران برای اولین بار حس با هم بودن و در كنار عشقی بی همتا نفس كشیدن را تجربه می كنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی گل رامیان ، برای افراد دوران عقد با همه سختی ها و زیبایی هایش همیشه شیرین و دلچسب است زیرا افراد در این دوران برای اولین بار حس با هم بودن و در كنار عشقی بی همتا نفس كشیدن را تجربه می كنند.در این ایام است كه فرد تنها و تنها غرق در زیبایی ها و خوبی های شریك جدیدش می شود و ارتباط خود را تا حدود زیادی با دنیای حقیقی خارج کمرنگ وگاه حتی با پیرامون خود قطع ارتباط می كند.


این تجربه به خصوص در ابتدای دوران عقد  برای بسیاری از افراد اتفاق می افتد و كاملا هم طبیعی می شود. زیرا زمانی كه دختر و پسر با یكدیگر عقد می كنند وارد دنیای تازه ای می شوند كه در گذشته هرگز تجربه نكرده اند. زیبایی های این دنیا گاه آنها را چنان مجذوب خود می كند كه دیگر به غیر از خود و فرد مقابل و دنیای زیبایشان به چیز دیگری توجه نمی كنند.


 همه این شیدایی ها و بی توجهی ها به خارج كاملا منطقی است اما افراد باید بدانند كه خارج از دنیای جدید و زیبایی كه به روی آنها باز شده،‌ دنیای حقیقی در مسیر همیشگی خود در حال حرکت است و افراد بسیاری در این دنیای حقیقی به افكار و اعمال آنها چشم دوخته اند. به بیان دیگر افراد نباید در این ایام از توجه به خانواده هایشان به خصوص پدر و مادرشان غافل شوند، زیرا هنوز هم فرزند آن خانواده ها محسوب می شوند و مسئولیت های فرزندی بر عهده شان است. با این تفاوت كه علاوه بر آنها عضوی جدیدی با مسئولیت هایی جدید با نام «عروس یا داماد» نیز به خانواده اضافه شده است و افراد توقعات متفاوتی از دختر و پسر دارند.


حال شما اوضاع و احوال والدینی را تصور كنید كه دختر یا پسرشان به قول معروف در عالم نامزدی خود غرق شده و به آنها هیچ توجهی نمی كند؟ به نظر شما این امر باعث ایجاد تفكراتی چون: دیگر فرزندانمان ما را دوست ندارد، عروس یا دامادمان دل فرندانمان را ربوده است، او می خواهد فرزندانمان را از ما جدا كند، چرا فرزندی را كه یك عمر ما زحمتش را كشیده ایم باید دو دستی تقدیم یك غریبه كنیم و.... در پدر و مادرها نمی شود؟


از دید شما این تفكرات منفی مایه اصلی اختلافات آینده را پدید نمی آورد و باعث ایجاد دشمنی بین خانواده ها با عروس یا داماد جدیدشان نمی شود؟


بله متاسفانه بی توجهی دختر و پسر به خصوص در دوران عقد  به خانواده هایشان باعث دوری آنها از پدر و مادر و ایجاد كدورت میان آنها می گردد. البته این بدان معنا نیست كه پدر و مادرها از سر و سامان گرفتن فرزندشان و ازدواج وی ناراحت می شوند، بلكه این مفهوم را می رساند كه برای والدین فرزند هرچقدر هم كه بزرگ شود باز بچه كوچك آنهاست و والدین به او بسیار دلبسته اند و نمی توانند بی توجهی یا كم توجهی او به خود را تاب بیاورند. معمولا در این شرایط پدرها دوست دارند دخترشان پس از عقد هم آنان را اسطوره قدرت، امنیت و اقتدار بدانند و مادرها هم دوست دارند پسرشان چون گذشته به آنان علاقمند باشد و وجود عروس از جایگاه آنان در قلب پسرشان چیزی کم نکند.

محمدجواد نوروزی-سردفتر رسمی ازدواج

دیدگاه‌ها   

+5 #13 دلندی 1393-03-12 07:19
سلام
آقای نوروزی سر دفتر ازدواج در شهر دلند
خدا قوت
ممنونم از مقالتون
عالی بود و استفاده کردیم.
ممنونم پرچم دلند رو بالا بردید.
نقل قول کردن
+5 #12 گلستان بلاگ 1393-03-08 13:43
سلام
با تشکر از مطلب خوب شما
این مطلب با نام خودتان در گلستان بلاگ منتشر شد.
http://golestanblog.ir/%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B9%D9%82%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%D9%88%D8%AC%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%86/
منتظر مطالب بعدی شما هستیم.
نقل قول کردن
+4 #11 امیر علی 1393-03-08 10:56
سلام به سردفتر محترم شهر خودمون رامیان.اقای محمد جواد نوروزی شما باعث افتخار شهر رامیان هستین.از اینکه جنابعالی به عنوان سردفتر شهرمون انتخاب شدین بسیار خوشحالیم. این مقاله زیبا نشان از هوش ودرایت شما در قسمت حقوق خانواده است ونشان از تخصص بالای شما در این زمینه است. ما بی صبرانه منتظر مقاله بعدی شما هستیم جناب نوروزی
نقل قول کردن
+6 #10 مریم 1393-03-06 21:40
سردبیر محترم
مصاحبه خوب و قشنگی تو قسمت مقالات گذاشتین
به نظر من اگه بتونین تو این ستون این مطالبو ادامه بدین خیلی خوبه
جا داره از سردفترمحترم آقای نوروزی هم تشکر کنم ک در عین جوانی بسیار پخته و زیبا بیان کردند
کمک کنیم بهم تا بتونیم از مشاوره آقای نوروزی که زحمت کشیدن تو رامیان دفتر ازدواج افتتاح کردند بیشتر استفاده کنیم و این مهم میسور نخواهد بود جز همت امثال من و شما جهت شناساندن جوانان اینچنینی
پیروز باشید
نقل قول کردن
+9 #9 عبداله رضائیان 1393-03-06 10:18
از"معبری"غريب..!
به"معبدی" عجيب رسيدم..
به درش نوشته بود اينجا بجاى كفش ,لطفا خود را در آورید !
بدون شک با این مصاحبه زیبا و مطالب خوب اگه بدست همه جوونها چه اونها ک ازدواج کردند و چ نکردند برسه مطمینن خیلی از مشکلات حل میشه
نقل قول کردن
+9 #8 محسن یازرلو 1393-03-06 10:12
سلام بر جناب نوروزی
ممنون از مطلب خوب و قشنگی ک گذاشتین
انشااله با کمک همدیگه بتونیم رامیانو سرافرازتر کنیم
نقل قول کردن
+10 #7 کوهستانی 1393-03-05 17:29
ممنون از سایت گل رامیان و مقاله بسیار خوب اقای نوروزی
امیدواریم مستدام و ادامه دار باشه اینگونه مقالات جهت تنویر افکار جوانان دم بخت
نقل قول کردن
+10 #6 علی 1393-03-05 17:25
از مطلب پر مغز و عالی شما سپاسگذارم
نقل قول کردن
+10 #5 edy 1393-03-05 00:03
با سلام

مطالب جالبی بود و زاویه دید دیگری را به ما در مورد دوران نامزدی نشان داد
انشاالله در آینده نیز نکات ریز زندگی مشترک را از دیدی موشکافانه و ریزبینانه در اختیار ما قرار دهید

با تشکر
موفق باشید
نقل قول کردن
+10 #4 حدیثه 1393-03-04 22:23
متشکرم...به نکات خوبی اشاره کردید
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار

مقالات