شهیدجعفر بر رعایت حجاب و حق الناس تاکیدداشت+وصیتنامه - پایگاه خبری تحلیلی گل رامیان
 
 
شناسه خبر: 9877

shrajablooجعفر رجبلو در سال۱۳۴۳ در خانوداده ای مذهبی و کشاورز دیده به جهان گشود و به خاطر اینکه از مکتب اسلام پیروی کند نامش را جعفر گذاشتند.

به گزارش خبرنگار گل رامیان، در زمان کودکی جعفر به بیماری شدید و لاعلاجی مبتلا شد و مدتی در بیمارستان بستری بود . مادرش خواب دید که در خواب کسانی او را شفا می دهند و سپس او را از بیمارستان به منزل منتقل کردند.

 

وی تا کلاس اول دبیرستان تحصیل کرد و سپس عشق به جبهه  او را همراهی کرد و عازم جبهه شد و سرانجام  در سن 17سالگی و در سال 1360 در عملیات مطلع الفجر غرب کشور شهید شد.

 

 

از خصوصیات بارز شهید مهربانی ، صداقت و متانت از چهره اش هویدا بود، راستی در گفتار و کردارش همراه بود ، در کارها به خانواده کمک می کرد و خیلی متین و خوش اخلاق بود.

 

این دانش آموز شهید به ورزش کشتی و حرفه روزنامه نگاری می پرداخت.

 

 

فرازهایی از وصیت نامه شهید:

مادر مرا ببخش از اینکه نامه ام خون آلود است زیرا چیزی که باعث نوشتن این نامه شده یک تکه کاغذ و مقداری از خون جوانان تیر خورده که در روی دشت و بیابان سر بفلک کشیده می باشد نوشته شده. مادر من با تمام قوای خود می جنگم گرمی آفتاب تابستان، باد سرد پائیز، برف و باران سنگین زمستان را در جنگ تحمل می کنم و خود را فدای اسلام و میهنم می کنم. مادر من از جبهه جنگ نمی گریزم زیرا نمی خواهم مایه سرافکندگی تو باشم گر چه تو از کشته شدن من گریه می کنی اما همیشه سربلند هستی و افتخار می کنی که پسرت فدای مکتب و میهن اسلامی خود شد می گوئی او شجاعانه جنگید و با افتخار کشته شد.

 

خواهر شهید گفت: توصیه ای که همیشه برادرم به ما می کرد این بود که حجاب و حق الناس را خیلی رعایت کنید مخصوصا بر رعایت حق الناس خیلی تاکید داشت و حتی ذره ای به گردن شما نباشد که خیلی نزد خداوند مهم است.

 

گفتنی است، این شهید بزرگوار شهید شاخص دانش آموز سال ۹۳ رامیان معرفی شده است.

 

انتهای پیام/

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار

شهداء و دفاع مقدس