شناسه خبر: 15108

اولین نشست کتابخوان با حضور کتابداران و مشاوران بانوان فرمانداری شهرستان رامیان در  کتابخانه عمومی شیخ عبدالحسین جعفری رامیان برگزار شد.

به گزارش گل رامیان، نشست «کتاب خوان ویژه بانوان» درشهرستان رامیان و با معرفی و به اشتراک گذاری ۶ اثر با حضور کتابداران و مشاوران بانوان فرمانداری شهرستان رامیان در  کتابخانه عمومی شیخ عبدالحسین جعفری رامیان برگزار شد.

این نشست با هدف معرفی کتاب و ترغیب به فرهنگ مطالعه و بالا بردن سطح کمی و کیفی مطالعه برگزار شد تا در فضایی صمیمی هر یک از افراد ضمن معرفی کتابی که مطالعه کرده اند به حاضرین برداشتهای شخصی خود را از آن کتاب ارائه دهند.

در اولین نشست کتابخوان ویژه مشاورین اموربانوان ادارات شهرستان کتابهای مدیریت بحران اثر برایان تریسی، مفاتیح الحیات اثر آیت ا... جوادی آملی، رازهای تسخیر قلب همسر اثر مسلم داودی نژاد، 5 زبان مورد علاقه کودکان اثر گری چپمن، کلیله و دمنه به نثر ابوالمعالی نصرا... منشی، زندگی خود را دوباره بیافرینید ترجمه حسن حمیدپور و شیوه های درمان طبیعی توسط مشاورین اموربانوان معرفی و ارائه شد.

مدیریت بحران، برایان ترسی، نشر اشکذر، ارائه دهنده: سمیه خراسانی (مشاور نیروی انتظامی شهرستان رامیان)

بحران ها همواره در تمام لحضات کاری وجود دارند و هیچگاه بطور کامل از بین نمی روند. کنترل بحران ها، علم هنری است که با شناخت دقیق بحران ها و تمرین و ممارست بدست می آید. در بسیاری از موارد ممکن است، حتی نتوان بحران ها را مهار کرد، اما می توان مقاومت پذیری و اعتماد به نفس خود را افزایش داد. برایان تریسی در کتاب معروف خود به نام «مدیریت بحران» به این مسایل پرداخته و شما را برای رویارویی با بحران هاو افزایش اعتماد به نفس و مهارت های عمومی لازم برای مقابله با آنها آماده می سازد.

کلیله ودمنه، ابوالمعالی نصرالله منشی، نشرآشتیان، ارائه دهنده: سمیه گنجی ( کتابدارکتابخانه شهیدآوینی خان ببین)

کَلیله و دِمنه کتابی است از اصل هندی که در دوران ساسانی به فارسی میانه ترجمه شد. کلیله و دمنه کتابی پندآمیز است که در آن حکایت‌های گوناگون (بیشتر از زبان حیوانات) نقل شده‌است. نام آن از نام دو شغال با نام‌های کلیله و دمنه گرفته شده‌است. بخش بزرگی از کتاب اختصاص به داستان این دو شغال دارد. اصل داستان‌های آن در هند و در حدود سال‌های ۱۰۰ تا ۵۰۰ پیش از میلاد به‌وقوع می‌پیوندند.

مجتبی مینوی دربارهٔ این کتاب می‌گوید: کتاب کلیله و دمنه از جمله آن مجموعه‌های دانش و حکمت است که مردمان خردمند قدیم گرد آوردند و «به هرگونه زبان» نوشتند و از برای فرزندان خویش به میراث گذاشتند و در اعصار و قرون متمادی گرامی می‌داشتند، می‌خواندند و از آن حکمت عملی و آداب زندگی و زبان می‌آموختند.

زندگی خودرا دوباره بیافرینید، جفری یانگ، ژانت کلوسکو، نشرارجمند، ارائه دهنده: فخری شیرازی (مشاور امور بانوان اداره تعاون)

در این کتاب که مؤلفان آن هر دو از شناخت‌درمانگران بنام هستند، ۱۱ الگوی رفتاری مخرب و تکراری، که با خودانگارۀ منفی ارتباط دارند، مشخص شده‏ اند.

ضمن شرح حال بیماران واقعی، مؤلفان نشان می‌دهند که چگونه هر یک از این الگوهای ناکارآمد از تجارب کودکی ریشه گرفته و خود، مبنایی برای ارزیابی خویشتن در بزرگسالی می‌شوند. در ادامۀ کتاب، برنامه‌ای عملی با استفاده از تکنیک‌های تجربی (تماس با کودک درون) و شناختی (بازنویسی خود و جایگزینی آن با الگوی ناکارآمد) و رفتاری (شناسایی رفتارهای خاص و تغییر آنها) معرفی می‌شود. این کتاب ابزار قدرت‌مندی برای کار با مراجعان براساس رویکردهای شناختی و طرحواره‏ درمانی است. دکتر آرون تی. بک بنیانگذار درمان شناختی-رفتاری در مقدمۀ این کتاب می‏‌نویسد: “یانگ و کلوسکو بر اساس خلاقیت و تدبیراندیشی توانسته‌اند ابزارهای اثرگذاری برای تغییر روابط بین‏‌فردی و روابط شغلی تدوین کنند. به دنبال تغییر در روابط بین‏ فردی و روابط شغلی، زندگی تغییر شگرفی خواهدکرد. این کتاب نشان می‌دهد که نویسندگان از بینش بالینی، حساسیت و شفقت خاصّی برای راه‌حل اندیشی مشکلات بین‏ فردی و مشکلات شغلی برخوردارند.

شیوه های درمان طبیعی، جمعی ازنویسندگان، نشر قدیانی، ارائه دهنده: فاطمه مقصودلو (مشاور امور بانوان جهادکشاورزی رامیان)

این‌ کتاب‌ پس‌ از بررسی‌ آناتومیک‌ و پاتولوژیک‌ بیماری‌های‌ کلیه‌، مثانه‌ و پروستات‌ به‌ عملکرد و علل‌ بیماری‌ و تحولات‌ بیماریزایی‌ و روش‌های‌ درمانی‌ می‌پردازد. سرانجام‌، یک‌ پیوست‌ درمانی‌ از بیماری‌ها، علائم‌ هر بیماری‌، روش‌ تشخیص‌ آن‌ و درمان‌ از طریق‌ طبیعی‌درمانی‌ یا گیاه‌درمانی‌ به‌ شما در راه‌ ایجاد سلامتی‌ واقعی‌ و پایدار کمک‌ می‌کند.

مفاتیح الحیات،آیت الله جوادی آملی،نشراسرا،ارائه دهنده: زهرا رجبلو(مشاور اموربانوان حوزه علیمه خواهران رامیان)

کتاب مفاتیح الحیات ، کتاب ارزشمندی است که زیر نظر آیت الله جوادی آملی با همکاری جمعی از اساتید حوزه و توسط انتشارات اسرا به چاپ رسیده است .مفاتیح الحیات را جلد دوم مفاتیح الجنان می نامند ، از نظر آیت الله جوادی آملی تفاوت این کتاب و مفاتیح الجنان در این است که این کتاب جهت حرکت انسان در راه حق و با چراغ حق و در منظر خداست .مفاتیح الحیات ۵ بخش دارد :بخش اول ، تعامل انسان با خود می باشد . برخی فصل های این بخش : تفکر ، یادگیری ، حفظ تن ، نظافت ، خوردن ، لباس ، آراستگی ، مسکن ، مسافرت ، خواب ، تفریح ، ورزش و… است بخش دوم ، تعامل انسان با همنوعان است که شامل فصل های خویشاوندان ، مسلمانان ، بیگانگان ، مستضعفان ، دشمنان ، شهروندان و… است .بخش سوم ، تعامل مردم و نظام اسلامی است که شامل : نظام سیاسی ، نظام اجتماعی ، شهرداری ، امور اقتصادی و… است .بخش چهارم کتاب مفاتیح الحیات ، تعامل انسان با حیوان است که شامل نگهداری حیوان ، بهره گیری از حیوان ، حقوق حیوان ، و… می باشد .بخش پنجم کتاب در مورد تعامل انسان با محیط زیست است که شامل محیط زیست ، خاک ، درختکاری ، فضای سبز ، باد و باران ، دریاها ، راه ها ، مواد سوختی ، گردشگری و… است .بخش خاتمه مفاتیح الحیات شامل کارها در روزهای ماه قمری ، سنت ها و… است .برای مشاهده ی فهرست کتاب مفاتیح الحیات اینجا کلیک کنید . «مفاتیح الحیاه» کتابی که در ابتدا نام «مفاتیح الجنان» شیخ عباس قمی را به یاد می‌آورد البته با تفاوتی که نویسنده‌ی مفاتیح الحیاه برشمرده است: «یک وقت رابطه‌ی انسان با خدا در حدّ مناجات، دعا و این‌هاست، آن می‌شود مفاتیح‌ الجنان. یک وقت سفر چهارم از اسفار اربعه را شما می‌خواهید بگویید [یعنی] که سیر سفر مِن الخلق إلی الخلق بالحق ما باید داشته باشیم، این می‌شود مفاتیح الحیات. این خیلی فرق است که انسان مناجات کند، دعا کند که می‌شود مفاتیح الجنان یک وقت است نه، در خلقت از دید الهی دارد می‌گذرد. این [یعنی] سفر چهارم که سیر مِن الخلق إلی الخلق بالحق [است]، با چراغ حق دارد …

پنج زبان موردعلاقه کودکان، گری چپ من، رز کمپ بل، نشر خردآذین، ارائه دهنده:رویا رجبلو( مشاور آموزش و پرورش رامیان)

پنج زبان عشق داریم و هر کودکی احتمالآ یک زبان عشق اصلی دارد که به بهترین وجه عشق و محبت دیگران را به او می رساند. کودک به هر پنج زبان عشق را دریافت می کند اما یکی از اینها شاهراه دریافت محبت اوست.

۱- کودکتان زیر ۵ سال است؟ انتظار نداشته باشید که زبان اصلی عشق او را بفهمید. شاید سرنخ هایی به دستتان بدهد اما زبان عشقش به وضوح قابل مشادهد نیست. پس تلاش کنید تا به هر پنج زبان با او صحبت کنید. نوازش او، تعریف و تمجید او، وقت گذراندن با او، هدیه دادن و خدمت کردن به او همگی با هم نیاز کودک شما را به عشق برطرف خواهد کرد.

۲- زبان عشق کودکتان را کشف کردید و او محبت شما را دریافت می کند. گاهی همه چیز بر وفق مراد نیست. عقب نشینی ها و سوء تعبیرها هنوز وجود خواهند داشت. اما شما به کار خود ادامه دهید و سعی کنید از هر پنج زبان عشق استفاده کنید. کودک همزمان با شما این پنج زبان را می آموزد و این کار به سود آینده خودش و ارتباط بهتر با همه کسانی است که او با آنها زندگی می کند.

ketabkhanramm1

ketabkhanramm6

ketabkhanramm2

ketabkhanramm3

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار