شناسه خبر: 20005

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گنبد کاووس گفت: به 3700 بیمار گلستانی از بانک امانات و تجهیزات پزشکی هلال احمر خدمات، ارائه شده است.

به گزارش  گل رامیان، اصغر نودهی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گنبد کاووس در جمع خبرنگاران گلستان که با حضور خیر گنبدی و فرماندار ویژه این شهرستان در هلال احمر این شهرستان برگزار شد، گفت:  جمعیت هلال احمر حلقه اتصال بین تمامی توانمندان و نیازمندان است و این جز با کوک نیکوکاران و خیران اتفاق نمی افتد.

وی اظهار کرد: در زلزله بم، ورزقان و ... محمد شهرکی، اولین خیری بود که در سطح کشور با هلال احمر این شهرستان برای کمک به زلزله زدگان همکاری بسیار خوبی داشت.

نودهی افزود: بانک امانات به پیشنهاد این خیر در سال 94 راه اندازی شد و تاکنون 3 هزار و 700 نفر از مردم گلستان از این بانک بصورت رایگان استفاده کرده اند.

12 ست تجهیزات پزشکی برای 12 استان آماده است

وی بیان کرد: در حال حاضر 12 ست تجهیزات پزشکی برای 12 استان سمنان، خراسان شمالی و جنوبی، کرمان، چهارمحال بختیاری، اردبیل، هرمزگان، ایلام، گیلان، آذربایجان غربی، کردستان و اصفهان آماده است که پس از مراحل اداری و عقد تفاهم نامه در اختیار جمعیت هلال احمر استان های مدنظر قرار می گیرد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گنبد کاووس افزود: در مرحله قبل در 6 استان سیستان و بلوچستان، مازندران، خراسان رضوی، کرمانشاه، سرپل ذهاب و گلستان راه اندازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: 4 میلیارد تومان برای راه اندازی بانک امانات در 34 استان هزینه شده است که ساکشن خانگی، عصا، باکر، قتوترابی، تخت بیمار، نشک مواج، کپسوا اکسیژن از 9 قلم این ست تجهیزات پزشکی در هر استان است.

انتقادهای خیر گنبدی از مسئولین و نماینده ها

محمد شهرکی بنیانگذار بانک امانات تجهیزات پزشکی کشور و خیر گنبدی در جمع خبرنگاران علت اصلی وجود مشکلات در بیمارستانها، پربودن زندان ها، افزایش کلاه برداری و فساد اقتصادی را مدیریت ضعیف عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه یک هشتم منابع دنیا را داریم، افزود: اگر مدیریت درست باشد و عدالت حاکم شود، دیگر نباید جوان بیکار داشته باشیم.

شهرکی با انتقاد از بانک ها و نماینده ها گفت: چرا بانک ها تسهیلات قرض الحسنه پرداخت نمی کنند و چرا نماینده ها در گرفتن بودجه استانی تلاش بیشتر نمی کنند چون یکدل نیستند و هدف از انتخاب مردم را فراموش کرده اند.

وی عنوان کرد: در مدیریت بیمارستانهای استان گلستان مدیریت قابل نیست و با وجود تعدد دکتر باید در روزهای تعطیل به دنبال جراح و متخصص بود.

این خیر گنبدی گفت: سوء مدیریت باعث شده که کشور با این مشکلات مواجه شود و اگر جلوی قاچاق و فساد اقتصادی گرفته شود و اخلاق اسلامی رعایت شود تمامی مشکلات حل خواهد شد.

وی تصریح کرد:اگر گنبد را در اختیار من بگذارند به بندر تبدیل می کنم. 

این نشست خبری با حضور اصحاب رسانه گلستان، محمد شهرکی خیر گنبدی و بنیانگذار بانک امانات پزشکی گنبد و فرماندار ویژه گنبد کاووس برگزار شد.

خبرنگاران بعد از این نشست از 12 ست تجهیزات پزشکی برای ارسال به 12 استان بازدید کردند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار