شناسه خبر: 16955

سود سهام عدالت برای ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ نفر صورتحساب سهام عدالت تهیه شده است و به آنان اعلام می‌شود.

به گزارش گل رامیان به نقل از بازار نیوز،میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی در برنامه گفت و گوی ویژه خبری، افزود: برای 49 میلیون و 226 هزار و 193 نفر صورتحساب سهام عدالت تهیه شده است و به آنان اعلام می‌شود چقدر سود به سهام آنان تعلق می‌گیرد.
 
رئیس سازمان خصوصی سازی افزود: با ارائه این صورتحساب سهامداران متوجه می‌شوند چه میزان از سهام آن‌ها از محل سود سهام آزاد شده است و به آن‌ها تعلق می‌گیرد.
 
وی گفت: با توجه به زمان برگزاری مجامع عمومی شرکت‌ها سود سهام از انتهای تیر تا اسفند سال 96 محاسبه و سازمان خصوصی سازی میان مشمولان سهام عدالت توزیع می‌کند.  
 
پوری حسینی افزود: در چهار سال گذشته بیشترین سودی که مجامع عمومی شرکت‌ها اعلام کرده‌اند هفت هزار میلیارد تومان برای شرکت‌های سرمایه‌پذیر و کمترین آن چهار هزار میلیارد تومان بوده است.
 
وی گفت: سود سهام عدالت مشمولان سال 94 به همان میزان سود سهامداران سال 85 سود است.
 
رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه 18 گروه برای سهام عدالت نام نویسی شده‌اند، افزود: گناه گروه‌هایی مانند کارگران فصلی ساختمان که دیر شناسایی شده اند چیست که نباید مانند سهامداران سال 85 سود دریافت کنند؟
 
وی گفت: هزار و 384 میلیارد تومان در سه سال نخست اجرای طرح سهام عدالت میان سهامداران سود تقسیم شد.
 
پوری حسینی افزود: 60 شرکت سرمایه‌پذیر در طرح سهام عدالت حضور دارد که 25 شرکت آن غیر بورسی است اما اگر بخواهیم موارد غیرقانونی را در موضوع سهام عدالت اصلاح کنیم به هم ریختگی بسیاری ایجاد می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه با مسامحه از کنار اینگونه موارد عبور کرده ایم، افزود: از 49 میلیون نفر مشمول سهام عدالت کسی را محروم نمی کنیم.
 
وی گفت: سود 60 شرکت طرح سهام عدالت دریافت و به خزانه واریز شده و تا ریال آخر آن مشخص است.
 
پوری حسینی افزود: مرجع تصمیم گیری برای اینکه کدام شرکت وارد سبد سهام عدالت شود هیئت دولت است.
 
وی گفت: دولت تصمیم گرفت 20 درصد سود پالایشگاه های مشمول طرح سهام عدالت مربوط به خود و بقیه به سهام عدالت اختصاص یابد.
وی گفت: شماره تلفن 83338 نیز آماده پاسخگویی 24 ساعته به سهامداران عدالت است.
 
پوری حسینی افزود: با توجه به اینکه حدود دو میلیون نفر از 49 میلیون سهامدار عدالت فوت کرده اند وراث پس از اعلام در زمان مشخص شده پیگیر صورتحساب سهام عدالت متوفی باشند.
 
وی گفت: ارزش سهام عدالت در بازار کنونی دو برابر سال 85 است.
 
پوری حسینی با بیان اینکه حدود دو سال تلاش کردیم برگه سهام را به سهامداران ارائه دهیم اما نشد درباره برخی گمانه زنی ها مبنی بر تبلیغاتی بودن ارائه صورتحساب سهام عدالت در آستانه انتخابات ریاست جمهوری افزود: هیچ نیتی جز تعیین تکلیف دارایی های مردم وجود ندارد.

مطالب مرتبط:

۲۱ سوال و جواب درباره سهام عدالت

سود سهام عدالت کِی واریز می‌شود؟

سامانه سهام عدالت فردا رونمایی می شود/ زمان‌بندی برای ۲۱ گروه مشمول دریافت سهام

زیر و بم سهام عدالت/سهم سهامداران همین حالا چقدر می ارزد؟

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار