شناسه خبر: 19967

تشییع پیکر مولوی عبدالغفور جمالزائی (رخشانی)  با حضور ائمه جمعه و جماعت شیعه و سنی شهرستانهای رامیان و آزادشهر، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی - اجتماعی استاندار گلستان ، مسئولین شهرستان رامیان و حضور پرشور مردم مسلمان اعم از بلوچ، زابلی، فارس و ترکمن در روستای رضا آباد شهرستان رامیان برگزار شد.

به گزارش گل رامیان، مولوی محمد حسین گرگیج امام جمعه اهل سنت شهرستان آزادشهر، در جمع حاضران تشییع کننده پیکر مولوی عبدالغفور جمالزائی (رخشانی) امام جامعه مرحوم اهل سنت رضا آباد، ضمن تسلیت کشته شدن این عالم دینی، گفت: مرحوم جمال زهی فردی مومن و با خدا و از شاگردان و دوستان خوب بنده بود. 

وی ظهار کرد: متاسفانه عده‌ای کور دل دست به قتل این عالم بزرگ زدند و بنده مطمئن هستم که خدای متعال، انشاا... بزودی آنها را رسوا خواهد کرد. 

مولوی گرگیج افزود: ما از نهادهای امنیتی و انتظامی درخواست داریم که عامل یا عاملان این قتل را هر چه سریعتر پیدا کرده و به دست قانون بسپارند. بنده از دوستداران و بستگان این مرحوم تقاضا دارم که با سعه صدر و صبر منتظر نتیجه تحقیقات نیروهای انتظامی و امنیتی باشند.

jam1

امام جمعه اهل سنت آزادشهر با اشاره به اهمیت وحدت در بین مسلمین گفت: وحدت در بین مسلمانان دستور خدای تبارک و تعالی است و همه‌ی مسلمانان باید برای ایجاد و حفظ وحدت تلاش کنند.

وی در پایان سخنانش تصریح کرد: شیعه وسنی شاید در برخی از مسائل دینی اختلاف داشته باشند ، اما هر دو مسلمان هستند و باید به اساس دستور خدا وحدت داشته باشند تا دشمنان نتوانند خدشه ای به اسلام وارد کنند. دشمنان سعی در ایجاد اختلاف در بین امت ملسمان دارند و ما باید جلوی نقشه آنها را بگیریم.

بعد از سخنان مولوی گرگیج ، حجت الاسلام علی خیرخواه رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور گفت: بنده قتل مولوی جمال زهی را از طرف خودم، جمهوری اسلامی، نماینده ولی فقیه در استان گلستان و شورای برنامه ریزی اهل سنت خدمت خانواده محترم ، علما و اهالی محترم تسلیت عرض می کنم. این حادثه بسیار غم انگیز بود.

jam2

وی افزود: دیروز وقتی خبر این حادثه را در تهران شنیدیم بسیار متاثر شدیم، زیرا فردی عالم که حدود ۵۰ سال از عمر خود را وقف دین، اسلام و مردم می کرد را از دست داده ایم. فردی که احساس مسئولیت فردی و اجتماعی می کرد. 

حجت الاسلام خیرخواه خاطرنشان کرد: بزرگان مطلع هستند، آن روزی که اسم مولوی جمال زهی برای سمت امام جمعه رضا آباد معرفی شد، وی تا لحظه های آخر برای نپذیرفتن این سمت مقاومت می کرد و می گفت، مسئولیت بسیار سنگینی است. آیت ا... نور مفیدی به مولوی جمال زهی گفتند، آقای جمال زهی بنده به عنوان نماینده حاکم اسلامی به شما تکلیف می کنم تا در این سمت را بپذیرید.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور ادامه داد: مولوی جمال زهی به بنده نگاه کرد و گفت، دیگر مسئولیت شرعی به گردن من افتاد وباید من این مسئولیت را قبول کنم. 

وی اعلام کرد: مولوی جمال زهی در مدت خدمت خود به عنوان امام جمعه اهل سنت رضا آباد، در جهت اهداف اسلام و ایجاد هم بستگی و انسجام جامعه و وحدت بین مسلمین تلاشهای زیادی انجام داد. 

حجت الاسلام خیرخواه گفت: متاسفانه یک حرکت کوری توسط عده ای انجام شده که انشا ا... به کیفر اعمالشان خواهند رسید. ما از مسئولین امنیتی و انتظامی درخواست داریم این موضوع را به جد پیگیر باشند و افرادی را که باعث غمگین شدن شیعه و سنی شدند را دستگیر کرده و به دست قانون بسپارند.

jam3

jam4

jam5

jam6

jam7

jam8

jam9

jam10

jam11

jam12

jam13

jam14

jam15

jam16

jam17

jam18

jam19

jam20

jam21

jam22

jam23

jam24

jam25

jam26

jam27

jam28

jam29

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار