شناسه خبر: 19900

امام جمعه موقت شهر رامیان گفت: مسجد و حسینیه باید فارغ التحصیلانی را در میدان نبرد دین تربیت کند.

به گزارش گل رامیان، حجت الاسلام محمدباقر جلالی امام جمعه موقت شهر رامیان در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: علی رغم جنگهای زیادی که در تاریخ اتفاق افتاد و بشریت صدمات زیادی در آن دید همانند جنگ تحمیلی، جنگ جهانی دوم و بسیاری از جنگهای دیگر در عالم، علت ماندگاری قیام عاشورا را تقابل تمام کفر، جرثومه بی تقوایی و پستی، رذلی و ظلم یعنی یزید بن معاویه در مقابل تمام دین، تمام ادب، تمام تقوا و معنویت و عدل یعنی حسین بن علی بن ابی طالب علیهم السلام است.

وی افزود: همیشه دنیا و امروز ما نیز تضاد و مبارزه این دو گروه خواهد بود و انسان نمی تواند مشغول عبادت بوده و در مسائل روز بی تفاوت باشد و ادعای دینداری کند.

حجت الاسلام جلالی بیان کرد: مسجد و حسینیه در صورتی مسجد و حسینیه خواهد بود که از آن فارغ التحصیلانی در میدان نبرد دین بیرون بیاید.

امام جمعه موقت شهر رامیان ضمن تشکر از برپائی عزاداری های باشکوه در سطح شهرستان، با اشاره به شروع زنجیرزنی ها ضمن خواهش از مردم برای سعه صدر بیشتر در برخورد با دسته های زنجیرزنی و تشکر از آنها جهت برپائی عزاداری، از مسئولین خواستار مراعات زمان را در دسته های عزاداری شد.

وی در میان راههای مختلف جذب توریست در دنیا که ممکن است بسیاری از آنها مورد تائید سنت ما و یا در مغایرت با شرع مقدس اسلام باشند پخش زنده و مستقیم دسته روی کمر به کمر، از شبکه های مختلف سیمای دنیا، در روز عاشورا در شهر رامیان را عامل جذب توریسم مذهبی و معرفی شهرستان رامیان بعنوان یک شهر مذهبی در دنیا دانست.

وی تصریح کرد: از همه مسئولین، امام جمعه، فرمانداری، اداره تبلیغات و تخصیصا شورای شهر و شهرداری و مردم بابت تمهید مقدمات این برنامه بزرگ قدردانی و از آحاد مردم خواست در این برنامه بزرگ و باشکوه شرکت کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار