شناسه خبر: 19885

امام جمعه موقت رامیان گفت: بانک داری ما باید بانکداری اسلامی به معنای واقعی باشد و چرا باید به عنوان یک کشور اسلامی ۱۸ درصد سود بدهیم.

به گزارش گل رامیان، حجت الاسلام محمدباقر جلالی امام جمعه موقت رامیان در نماز جمعه این هفته با اشاره به ۱۰ شهریور روز بانکداری اسلامی گفت: به فرموده آیت الله جوادی آملی در زمان شاه و انقلابیون سه جا را به آتش کشیدن مشروب خانه ها، سینما ها و بانک ها، در مشروب خانه ها و سینماها عده ای توبه کردند عده ای هم فرار کردند و عده ای هم به کارهای زیرزمینی روی آوردند اما آنجایی که هنوز مشغول هستند بانک ها هستند و بانکداری ما بانکداری ربوی است نه اسلامی چرا که سودهای آنچنانی از مردم می‌گیرند.

وی با بیان اینکه بانک داری ما باید بانکداری اسلامی به معنای واقعی باشد، اظهار کرد: کشورهای غیر اسلامی یک و نیم درصد گاهی هم صفر درصد سود می گیرند چرا باید به عنوان یک کشور اسلامی ۱۸ درصد سود بدهیم.

حجت الاسلام جلالی بیان کرد: اخیرا در تبیین خطبه غدیر و اتفاقاتی که در بعد از غدیر و بعد از زمان پیامبر(ص) افتاد و عده زیادی از مردم شاهد آن بودند تلاش‌های زیادی شده است و مردم آن زمان وظیفه ای که بعد از غدیر داشتند به درستی انجام ندادند.

وی افزود: عده‌ای به مطامع پست و مال، مقابل علی بن ابیطالب (ع) ایستادند و عده‌ای هم سیاهی لشکر بودند اما قاطبه مردم به دلیل طمع پست و مال کنار ولی خدا نماندند و ایشان را تنها گذاشتند اما در کشور ما شاهد بیعت عمومی مردم و هماهنگی آنان به ولی زمان خود هستیم.

امام جمعه موقت رامیان با بیان اینکه رفتارهای مقام معظم رهبری در عدالت شبیه به رفتارهای حضرت علی (ع) است، گفت: ایشان در سفارش های خود به فرزندان خویش درباره کار اقتصادی فرمودند "اگر می‌خواهید کار اقتصادی انجام دهید اسم مرا از شناسنامه خود بردارید".

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با هیئت دولت مبنی بر اینکه خدمات دولت باید بازگو شود، عنوان کرد: انتقاد از دولت انتقاد از نظام است و باید ضعف ها برطرف شود و البته نیز نقاط قوت دولت هم بازگو شود.

وی افزود: اگر به فرمایش مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی پیش از اینها توجه می شد امروز این مشکلات را نداشتیم.

خطیب نماز جمعه رامیان بیان کرد: سوال از رئیس جمهور به معنای اختلاف نیست بلکه به معنی اتحاد است نظام مردم سالاری دینی یعنی دولت باید در مسائل مختلف پاسخگوی نمایندگان ملت در مجلس باشد.

وی تصریح کرد: قطع هرگونه مذاکره با آمریکا با توجه به سخنرانی ۲۲ مرداد ۹۷ مقام معظم رهبری که فرمودند: نه جنگ میشود و نه با آمریکا مذاکره خواهیم داشت با کشورهای همسایه باید گسترش روابط داشته باشیم و در بحث برجام از کشورهای غربی قطع امید کنید و از اتکا به کشورهای غربی خودداری کنید.

وی ضمن تبریک ولادت حضرت موسی بن جعفر (ع) خاطرنشان کرد: از جوانان و هیئات مذهبی و مساجد در برپایی مراسمات و ایستگاه های صلواتی در سطح شهر در عید سعید غدیر خم قدردانی کرد.

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار