درخشش دو شاعر رامیانی در نخستین جشنواره استانی شعر خلیج گرگان+ تصاویر - پایگاه خبری تحلیلی گل رامیان
 
 
شناسه خبر: 19276

دو شاعر رامیانی در نخستین جشنواره استانی شعر خلیج گرگان خوش درخشیدند.

به گزارش گل رامیان، شعبانعلی یازرلو (شبنم) و قاسم بای (ساحل) دو شاعر جوان رامیانی در نخستین جشنواره استانی شعر خلیج گرگان به ترتیب رتبه اول و دوم را از آن خود کردند.

لیلا هزارجریبی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بندرگز در گفتگویی گفت: ۹۸ اثر در ۲ بخش آزاد و کلاسیک به زبان های طبری و ترکمنی به دبیرخانه نخستین جشنواره استانی شعر خلیج گرگان ارسال شد.

وی افزود: در داوری آثار، شاخص هایی از قبیل رعایت اصول شعری، نوآوری، نوگرایی و پرورش موضوع، توجه به عنصر زبان، استفاده از ظرفیت معنایی جدید و گسترش مفاهیم، پیام و ارائه راهکار و همخوانی شعر با محورهای جشنواره مد نظر بوده است.

هزارجریبی بیان کرد: در بخش شعر کلاسیک شعبانعلی یازرلو و قاسم بای هر دو از رامیان و ابوالحسن نظری از بندرگز به ترتیب اول تا سوم شدند و علی ابری از علی آباد کتول، محمد حسین صفری از گنبد و علی اصغر روز پیکر از کردکوی به ترتیب، عناوین اول تا سوم را در بخش شعر آزاد کسب کردند.

وی تصریح کرد: علی اکبر آغاسیان از گنبد کاووس، قدسی براتی از گرگان، رحیم افضلی راد از کردکوی، یدالله صحنه از آق قلا، فرهاد قربانزاده از بندر ترکمن و فرامرز احمدی از بندرگز داوری اولین جشنواره استانی شعر خلیج گرگان را بر عهده داشته اند.

در این مراسم از احسان احمدی برای ارائه ترانه فارسی، سید رضی علوی در بخش شعر طبری کلاسیک و منصور طبری از گنبد در بخش شعر کلاسیک ترکمنی تجلیل شد.

sshheerr

sshheerr1

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار