به ازای هر ۳/۴ ازدواج یک طلاق در گلستان - پایگاه خبری تحلیلی گل رامیان
 
 
شناسه خبر: 18769

مدیرکل اموراجتماعی استانداری گفت: در سال ۹۵ به ازای هر ۳/۴ ازدواج  در گلستان یک مورد به طلاق منجر می شود.

به گزارش گل رامیان، عبدالرضا چراغعلی مدیرکل اموراجتماعی استانداری گلستان در کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان رامیان گفت: خودکشی، طلاق، مفاسد اخلاقی و فضای مجازی، اعتیاد، حاشیه نشینی و مهاجرت از مهمترین عوامل آسیب های اجتماعی در جامعه است.

وی اظهار کرد: قریب به 60 هزار زن سرپرست خانوار در استان گلستان که از این تعداد ۳۷۰ زن سرپرست خانوار در شهرستان رامیان وجود درد.

چراغعلی افزود: در سالهای 75 و 85 به ترتیب به ازای هر 19 ازدواج یک طلاق و هر 9 ازدواج یک طلاق در گلستان بود ولی در سال ۹۵ به ازای هر ۳/۴ ازدواج در گلستان  یک مورد به طلاق منجر می شود.

وی بیان کرد: معضلاتی همچون طلاق، اعتیاد و استفاده نابجا از فضای مجازی باعث ناهنجاریهای اجتماعی شده اند و باید درهمایشها و جلسات مختلف با حضور عموم مردم و دانش آموزان آسیب شناسی شوند.

چراغعلی در خصوص ابلاغ آیین نامه جدید شورای اجتماعی کشور و طرح تقسیم کار ملی برای کنترل کاهش آسیب های اجتماعی افزود: همه دستگاهها اجرایی اهتمام جدی در اجرای این ابلاغیه را داشته باشند و گزارش اقدامات انجام شده را به دبیرخانه این شورا ارسال نمایند.

وی تصریح کرد: 200 میلیارد تومان برای اجرای یین نامه جدید شورای اجتماعی کشور به دستگاهها و سازمانها اختصاص پیدا کرده است و هر نوع پرداخت به دستگاه ها منوط به ابلاغ فرمانداری هاست.

مدیرکل اموراجتماعی استانداری گلستان خاطرنشان کرد: آمار آسیب های اجتماعی بر سر ما خراب شده است و همه مسئولین و مردم در این آمار تقش داریم و باید با همت هم در رفع این بحران بکوشیم.

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار