خبری خوش برای روستاییان/ رقابتی برای ایجاد اشتغال در روستاها/ تسهیلات با سود 6 درصد - پایگاه خبری تحلیلی گل رامیان
 
 
شناسه خبر: 18732

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: با پیگیری دولت و نمایندگان مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون دلار معاول 5 هزار میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی جهت اختصاص به فعالیت های اشتغالزایی در روستاها مصوب شد .

به گزارش گل رامیان، علی نصیبی مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان در جلسه دهیاران و روسای شوراهای بخش مرکزی این شهرستان که با حضور فرماندار شهرستان، نماینده رامیان و آزادشهر در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: رویکرد دولت در حوزه عمرانی روستاها بود اما طی 2 سال اخیر و باتوجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال، طرح توسعه اقتصادی روستا مورد اولویت دولت قرار گرفت.

وی، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به روستاها، پست بانک برای ایجاد اشتغال و میزان پرداخت تسهیلات به دهیاری ها سه برابر بودجه تحقق یافته سال گذشته آنها از جمله حمایتهای دولت برای توسعه اقتصادی روستاها عنوان کرد.

نصیری اظهار کرد: تسهیلات سرمایه در گردش در مناطق محروم 12 و سایر مناطق 16 درصد است و همچنین افراد حقیقی و حقوقی برای سرمایه گذاری در عرصه های گلخانه وگیاهان دارویی، روش های نوین ابیاری، طرح های زیست محیطی و منابع طبیعی و طرح های مکانیزاسیون و کشاورزی در روستا می توانند با سود 10 درصد از طریق پست بانک  تسهیلات دریافت کند.

وی بیان کرد: با پیگیری دولت و نمایندگان مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون دلار معاول 5 هزار میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی جهت اختصاص به فعالیت های اشتغالزایی در روستاها مصوب شد و این مبلغ در اختیار بانکها قرار می گیرد و بانکها تسهیلات با سود 6 درصد را در اختیار روستاییان قرار می دهند.

مدیرکل امور روستایی در استانداری گلستان تصریح کرد:  مبلغ 400 تا 600 میلیارد تومان به این استان اختصاص پیدا می کند و این تسهیلات از طریق بانکهای کشاورزی، توسعه و تعاون، پست بانک و صنعت و معدن پرداخت می شود و شامل کلیه فعالیتهای اقتصادی در روستاهاست.

وی خاطرنشان کرد: اولین مرحله آموزش دهیاران برگزار شد و به زودی آموزش تخصصی دهیاران و سپس آموزش مشترک دهیاران و شوراها برگزار می شود.

jaldeh1

jaldeh3

 

مطلب مرتبط:

رفع مشکل آب شرب شهیدرجایی و گازرسانی روستاهای کددار شهرستان رامیان تا هفته دولت سال آینده

 

انتهای پیام

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار