شناسه خبر: 17802

فرماندار شهرستان رامیان گفت: قاچاق یک پدیده مذموم و یک نوع فرار از تعهدات اقتصادی در قبال دولت، مردم ، آیندگان و حتی گذشتگان و فروختن مملکت به بیگانه است.

 به گزارش گل رامیان، جواد صادقلو فرماندار شهرستان رامیان گفت: قاچاق می تواند اشتغال را کم کرده و تورم ایجاد کند، قاچاق یک نوع اشتغال کاذب است که همان بیکاری پنهان است که نه تنها ارزش افزوده برای نظام اقتصادی ایجاد نمی کند بلکه ارزش افزوده  داخلی را نیز ضایع می کند وکالاهای وارداتی کشورهای دیگر را جایگزین کالاهای تولید شده داخلی می کند وباعث افزایش بیکاری آشکار می شود.

وی افزود: اهمیت موضوع به حدی است که مقام معظم رهبری در 12 تیرماه سال 1381 فرمان مهمی رو در مورد مبارزه با قاچاق کالا و ارز صادر فرمودند. نکته تاکید مهمی که در فرمان معظم له وجود دارد این است که جامعه هدف وآسیب زایی موثر و مهم پدیده قاچاق کالا و ارز در توان اقتصادی نظام امری فرا دستگاهی دانسته و ضرورت مشارکت و همکاری تمامی دستگاه هایی را که می توانند به نحوی در این امر دخیل باشند خطاب قرار داده اند.
 
فرماندار رامیان بیان کرد: همه دستگاه های  اجرایی، نظامی ،قضایی می بایست نقش آفرینی کنند وسهم و نسبت خودشان را در این موضوع احصاء و عملیاتی کنند.

صادقلو تصریح کرد: قاچاق یک پدیده مذموم و یک نوع فرار از تعهدات اقتصادی در قبال دولت، مردم ، آیندگان و حتی گذشتگان و فروختن مملکت به بیگانه است یک نوع پشت پا زدن به الگوی مصرف و یک خیانت به مجموعه تولیدی و مولد کشور وبه معنای کامل تر یک فرار مالیاتی صد درصدی است.

 
1499753065 img 4221 640x480

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار