شناسه خبر: 17766

 جوان دلندی که متفاوت از فعالیت کشت دیگر کشاورزان شهرش مدت 8 سال است گیاهان دارویی کشت و برداشت می کند.

به گزارش گل رامیان، محمدفیروزیان با مدرک کارشناسی تولید گیاهان دارویی به عنوان اولین جوانی است که در شهر دلند و به مدت هشت سال مشغول کشت گیاهان دارویی است.

وی می گوید: بعد از گرفتن مدرک کاردانی و به دلیل علاقه به رشته ام در حین تحصیل در مقطع کارشناسی تصمیم به کاشت این گیاهان گرفتم و این کار را در زمینی به مساحت 2 هکتار آغاز کردم.

فیروزیان ادامه می دهد: رزماری، آویشن، مریم گلی، بادرنجبویه، اسطوخودوس، آویشن، به لیمو و گل محمدی و ... از جمله گیاهان دارویی مورد کشت و برداشت در این مدت بوده است.

وی از وضعیت کشت این گیاهان راضی است و می گوید: با توجه به اینکه اکثر کشاورزان این منطقه به کشت توت فرنگی و دیگر محصولات مشغول هستند به ندرت به سمت کاشت گیاه دارویی که دیربازده است، روی می آورند.

این جوان دلندی اضافه می کند:  میزان بازدهی گیاهان دارویی دو سال است.

وی می گوید: میزان اشتغالزایی بصورت فصلی متفاوت است و در فصل برداشت به تعداد 10 الی 15 نفر هم مشغول می شوند ولی درحال حاضر با برادرم به طور ثابت مشغول هستیم.

فیروزیان ادامه می دهد: بعد از گذشت 4 سال از کاشت گیاهان دارویی، مغازه عطاری برای فروش محصولات راه اندازی کردم و با کمک وام بسیج سازندگی به کارم توسعه بخشیدم.

وی می گوید: مزیت کاشت این گیاهان این است که نیاز به سم ندارد و آفات نمی زند چون این گیاهان با تولید موادی از آفت زدن خودشان حفاظت می کنند و تنها مشکل آن علف های هرز است.

این کشاورز جوان می گوید: هرچه این گیاهان به سمت مکانهای مرتفع کاشت شود خاصیت دارویی آنها هم بهتر است.

نکته قابل توجه ای که این کشاورز جوان می گوید: در این مدت 8 سال به پزشکی مراجعه نکرده است و با گیاهان دارویی از ابتلا به بیماری پیشگیری کرده است.


 

giahh2

giahh3

giahh4

giahh5

gi1

gi2

gi3

gi4

gi5

gi6

gi7

gi8

gi9

gi10

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار