بومی گردی رویکرد جذب گردشگران است - پایگاه خبری تحلیلی گل رامیان
 
 
شناسه خبر: 17743

استاندار گلستان گفت: باید گردشگری به روز شود و رویکرد بومی گردی برای گردشگر جذاب است.

به گزارش گل رامیان، حسن صادقلو استاندار گلستان، صبح امروز در آیین کلنگ زنی هتل لابوس رامیان گفت: بومی گردی ظرفیت بسیار خوبی است که باید از این فرصت در جهت توسعه فرهنگی، اقتصادی و اشتغال زایی استفاده شود.

وی اظهار کرد: باید گردشگری به روز شود و ما نیاز داریم که صنعت گردشگری استان گلستان متحول شود.

صادقلو افزود: رویکردها در گردشگری فرق کرده و توجیه اقتصادی مطرح نیست و امروزه رویکرد گردشگران واقعی بومی گردی و به روز شده است.

وی بیان کرد: ظرفیت های منحصر به فرد و شناخته شده ای در منطقه داریم مثل موزه بزرگ میراث روستایی گلستان در قرق، برج آجری قابوس، دیوار بزرگ گرگان، منطقه نمونه گردشگری قلعه میران، بافت های تاریخی و ارزشمند گرگان و گمیشان و جزیره آشوراده.

صادقلو عنوان کرد: همت استان برای احیای میراث طبیعی و گردشی است، اگر دیوار تاریخی گرگان احیا شود با دیوار چین طاق زده می شود.

وی گفت: رامیان از آرامیان گرفته شده است و آرامیان دختر هخامنش بوده و قلعه میران از آثار تاریخی میران شاه سلجوقی تبعیت میکند.

استاندار گلستان افزود: آبشار سرخه کمر، محور جوزک، دیوچشمه دلند پدیده هایی هستند که نیاز به توجه برای گردشگری هستند.

وی تصریح کد: موزه میراث روستایی گلستان ظرفیت بسیار خوبی است که در این دولت کلنگ زنی شده و یکی از مهمترین پروژه های ما در جهت معرفی آداب، رسوم، سنن و فرهنگ ما در جهت جذب گردشگر و توریست است.

صادقلو گفت: توسعه صنعت گردشگری استان گلستان با حضور مهندس ابراهیم  کریمی مدیر کل این دستگاه اجرایی سرعت خوبی گرفته و امروزه شاهد آن هستیم بسیاری از پروژه ها در دوره وی یا افتتاح شده و یا با ظرفیت شناسی درست ایجاد و در حال کلنگ زنی است.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که زمینه های اشتغالزایی را فراهم می کنند مجاهدانی هستند که با خداوند معامله میکنند و روح عبادی برای جامعه به ارمغان می آورند.

 

مطالب مرتبط:

ثبت ملی 44 اثر گردشگری و صنایع دستی شهرستان رامیان/ کاخ رامیان باغ موزه می شود

آیین کلنگ زنی هتل "لابوس" رامیان+ تصاویر

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار