شناسه خبر: 16659

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای حسینی واعظ رامیانی بعد از مطالعه مقاله رشیدی مطلق در روزنامه اطلاعاتچه واکنشی نشان داد؟

به گزارش گل رامیان، در سی و نهمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز چهلمین بهار انقلاب، این پایگاه خبری، خاطرات دوران قبل از پیروزی انقلاب و نقش مردم رامیان در این پیروزی را به واسطه "جعفر بای" فعال فرهنگی و محقق و آسیب شناس اجتماعی و یکی از فعالین دوران انقلاب منتشر می کند.

بخاطر دسترسی به روز نامه و خواندن آن از کلاس چهارم ابتدائی، علاقه وافری به مطالعه مقالات روزنامه داشتم و زمینه این کار نیز توسط عمویم مرحوم حجت بای فراهم شده بود.

بنده از زمانی که قیمت روز نامه ۴ ریال بود با جمع آوری پول تو جیبی هایم، هر از چند گاهی روزنامه  می خریدم. تکرار این پدیده باعث پیدایش عادت روزنامه خوانی را در من ایجاد کرده بود و همین مساله موجب شد تا در همان روز، چاپ مقاله (اتحاد ارتجاع سیاه و سرخ) رشیدی مطلق را متوجه شوم.

دقیقأ به خاطر دارم که در یکی از روزهای دی ماه سال ۵۶ که این مقاله چاپ شده بود و در رامیان که فقط دو روزنامه کیهان و اطلاعات به فروش میرسید من که بعضی از مواقع کیهان و برخی از ایام روزنامه  اطلاعات خریداری می کردم تصادفأ آن روز را روزنامه اطلاعات خریداری کرده بود ومتوجه مطلب نشده بودم.

من که چند روز درمیان در نماز جماعت ظهر شرکت میکمودم اتفاقأ آن روز را به مسجد رفته بودم و پس از نماز، حاج آقای حسینی واعظ که دیرتر از دیگران از مسجد بیرون می رفت و معمولا کمی در مسجد می ماند و گاهی نیز با مأمومین  صحبت می کرود آنروز نیز ماند و بنده نیز با چند نفر دور حاج آقا حلقه زده بودیم.

حاج آقا روزنامه را گرفت و با ورق زدن متوجه مقاله منحوس رشیدی مطلق شد و آنرا بلند بلند خواند و در حین مطالعه اشک ریخت و لعنت فرستاد. برای اولین مرتبه بود که حاج آقا را این همه عصبانی و ناراحت می دیدیم. این مساله باعث شد که برای اولین بار حاج آقا از آیت الله خمینی سخن بگوید، از مبارزاتش و ازتبعیدش و سخنان قاطعش بر علیه شاه برایمان تعریف نماید.

آنچه از این خاطره در ذهن من تعجب انگیز شد پیش بینی حاج آقا بود که در آخر صحبتش  از شلوغ شدن حوزه ها و رفتارهای اعتراض آمیز در دانشگاه ها و تظاهرات مردمی علیه شاه را مطرح کرد و ما نیز در پیگیری اخبار و دریافت اعلامیه ها را خیلی قبل از اینکه در منطقه مطرح شود متوجه میشدیم و آمادگی هر گونه همکاری را پیدا کرده بودیم.

سخنان آنروز حاج آقا چنان ما را کنجکاو و آماده کرده بود و منتظر اتفاقات پیش نیآمده بودیم و با رصد اخبار خود را از اولین روز در جریانات حوادث انقلاب قرار میدادیم.

hajhoseini

 

مطلب مرتبط:

کتابخانه مسجد جعفری رامیان از پایگاههای مهم مبارزه انقلاب اسلامی+ تصاویر

الله اکبر های شبانه و سرگردانی مأموران ژاندارمری پاسگاه رامیان

برگزاری جلسات دعای کمیل و ندبه در دوران خفقان طاغوت در رامیان

صلوات های فراموش نشدنی دوران طاغوت در رامیان+ عکس

 

انتهای پیام/

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار