شناسه خبر: 16509

مراسم بزرگداشت آیت الله  شرعی، پیش از ظهر امروز،  در مدرسه علمیه سعدیه خواهران رامیان با حضور امام جمعه این شهر برگزار شد.

به گزارش گل رامیان، مدرسه علمیه سعدیه خواهران رامیان مراسم گرامیداشتی برای این عالم ربانی را با حضور حجت الاسلام طاهری موسس مدرسه علمیه سعدیه رامیان، اساتید و کادر مدرسه،طلاب، خیرین و مسئولین این شهر برگزار کرد.

حجت الاسلام «حسین طاهری» امام جمعه رامیان امام جمعه رامیان ضمن تسلیت در گذشت عالم بزرگ آیت الله محمد علی  شرعی موسس مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران بنا به فرموده پیامبر اکرم (ص)گفت: مرگ عالم، رخنه اى است در اسلام كه تا شب و روز در گردش است، هيچ چيز آن را نمى بندد.

وی با اشاره به فعالیت های مذهبی آن عالم بزرگ در قبل از انقلاب اظهار کرد:آیت الله شرعی در تمام دوران زندگی پر برکت خود در خدمت اسلام، انقلاب و ولایت فقیه بود و به عنوان بنیان گذار مدرسه رضویه فقیهانی همچون آیت الله شهید مطهری را تربیت و تقدیم اسلام و انقلاب کردند.

موسس مدرسه علمیه سعدیه رامیان آیت الله شرعی را شخصیتی مبارز و انقلابی توصیف کردند و افزود: وی از سال 42 در کنار امام (ره) فعالیت مبارزاتی خود علیه حکومت ظالم پهلویی در ماجرای کاپیتولاسیون را آغاز کرد و در این مسیر دستگیر و زندانی شدند و نیز در  پیروزی انقلاب  و توسعه و گسترش آن نقش مهمی ایفا کردند.

وی تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب با رهنمودهای امام راحل، حوزه های علمیه خواهران را تاسیس کردند و ارزشمند ترین کارهای آن عالم بزرگ در پرونده افتخاراتشان است و همچنین رابط امام راحل(ره) با حوزه های علمیه بودند.

امام جمعه رامیان  با اشاره به اینکه وی پدر شهید نیز می باشند خاطرنشان کرد: آیت الله شرعی با تقدیم فرزند خود به اسلام و انقلاب دین خود را با عمل  کامل کردند.

قرائت قرآن توسط قاری برجسته محمد رضا بای و مداحی حجت الاسلام اسماعیل عجم اکرامی از دیگر برنامه های در این  مراسم بود.

 sharei1

 sharei2

 share3

 sharei4

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار