شناسه خبر: 18765

مراسم انتخاب برترین‌های قاره آسیا در سال ۲۰۱۷ برگزار شد و فدراسیون فوتبال ایران عنوان برترین فدراسیون را کسب کرد.

به گزارش گل رامیان به نقل از باشگاه خبرنگاران، مراسم انتخاب برترین‌های قاره آسیا در سال 2017 از ساعت 15:08 به وقت ایران در بانکوک تایلند آغاز شد تا فوتبال قاره بزرگ بهترین‌های خود در بخش‌های مختلف بشناسد.

در ابتدای  مراسم شیخ سلمان، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از سخنانی کوتاه به منظور تقدیر از مسئولان کشور تایلند و همچنین فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) پرچم AFC را به نخست وزیر تایلند و جانی اینفانتینو، رئیس فیفا اهدا کرد.

برگزاری مراسم برترین‌های آسیا

برگزاری مراسم برترین‌های آسیا

 در بخش بعد جایزه الماس آسیا به یوسف السرکال رئیس فدراسیون فوتبال امارات اهدا شد. این جایزه به پاس خدمات او در فوتبال آسیا از سال 1994 تاکنون اهدا  و در نهایت السرکال بعد از دریافت جایزه‌اش دقایقی برای حاضران صحبت کرد.

 جایزه رویایی به فدراسیون فوتبال ژاپن اهدا شد که در این میان چین و سنگاپور دیگر نامزدهای این بخش بودند.

 جایزه جاه‌طلبی به فدراسیون افغانستان رسید. گوام نیز در این بخش کاندیدا بود.

 فدراسیون فوتبال ویتنام موفق شد جایزه توسعه فوتبال را از سنگاپور و هنگ‌کنگ برباید.

 در ادامه مراسم برترین‌های آسیا فدراسیون فوتبال ایران توانست جایزه الهام‌بخشی را از آن خود کند. ژاپن و کره‌جنوبی نیز در این بخش رقیب ایران بودند. مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان با حضور در جایگاه ویژه جایزه خود را دریافت کرد.

برگزاری مراسم برترین‌های آسیا

 جایزه ویژه ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا برای جاه‌طلبی در بخش فوتبال پایه به کشور بوتان رسید. بوتانی‌ها در این بخش با ماکائو و فلسطین رقابت می‌کردند.

همچنین جایزه ویژه ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا برای توسعه فوتبال در بخش فوتبال پایه نیز از بین سه نامزد موجود (سنگاپور، هنگ‌کنگ و ویتنام) به سنگاپور رسید.

در بخش پایانی این قسمت، جایزه ویژه ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا برای الهام‌بخشی در بخش فوتبال پایه تقدیم فدراسیون چین شد. استرالیا و ایران نیز نامزدهای دیگر این بخش بودند.جایزه سرمربی سال آسیا در بخش بانوان از بین گائو هنگ (چین)، اساکو تاکاکورا (ژاپن) و لتسیا بائوتیستا (فیلیپین) به بانوی ژاپنی رسید.در بخش بهترین سرمربی سال مردان تاکافومی هوری (ژاپن) جایزه را نصیب خود کرد که نماینده‌ او آن را از دست علی کفاشیان عضو ایرانی هیئت اجرایی AFC دریافت کرد. پوستکوغلو (سرمربی تیم ملی استرالیا) و ایشی ماساتادا (ژاپن) هم در این بخش کاندیدا بودند.

علی اصغر حسن زاده بهترین بازیکن فوتسال سال قاره کهن شد این در حالی بود که  توحید لطفی (ایران) و جیراوات سورنویچیان (تایلند) نیز در این بخش نامزد بودند.

ایران برترین فدراسیون، حسن زاده مرد سال آسیا شد

در ادامه این مراسم پس از پخش کلیپی از تیم های راه‌یافته به جام جهانی 2018 روسیه، روسای پنج فدراسیون‌ حاضر در جام جهانی در جایگاه ویژه حاضر شدند و از دست اینفانتینو هدیه ویژه‌ای را دریافت کردند.

جایزه ویژه داور سال به بختیار نمازاف از ازبکستان اهدا شد.در بخش بهترین بازیکن بین‌المللی آسیا از بین آران موی (استرالیا)، شینجی کاگاوا (ژاپن) و سون هیونگ مین (کره جنوبی) بازیکن کره‌ای تیم‌ تاتنهام انگلیس جایزه را به خود اختصاص داد.جایزه بهترین بازیکن زن جوان آسیا به سونگ هانگ سیم از کره شمالی رسید.لی سئونگ وو از کره جنوبی جایزه بهترین بازیکن جوان اسیا در بخش مردان را به خود اختصاص داد.

سامانتا کر از استرالیا برتر از سون هیانگ سیم (کره جنوبی) و کوماگای ساکی (ژاپن) جایزه زن سال فوتبال آسیا را از آن خود کرد.عنوان مرد سال آسیا نیز به عمر خریبین از سوریه رسید. وو لی (چین) و عمر عبدالرحمن (امارات) رقبای خریبین بر سر کسب این عنوان بودند. خریبین، مهاجم سوریه‌ای باشگاه الهلال عربستان است که با گلزنی مقابل پرسپولیس در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا، مانع از صعود سرخپوشان به فینال آسیا شد.

ایران برترین فدراسیون، حسن زاده مرد سال آسیا شد

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار