ربودن نافرجام دختر 16 ساله در علی آبادکتول - پایگاه خبری تحلیلی گل رامیان
 
 
شناسه خبر: 19336

با هوشیاری و مداخله مردم و سرعت عمل نیروهای امنیتی و انتظامی شهرستان آدم ربایی در این شهرستان ناکام ماند و عوامل آدم ربایی در کمتر از یک ساعت دستگیر شدند.

به گزارش گل رامیان به نقل از دادستان شهرستان علی آباد کتول از ناکام ماندن یک فقره آدم ربایی و دستگیری عوامل این حادثه در این شهرستان خبر داد.

رمضانعلی جمشیدی در این خصوص گفت: در ساعات پایانی رزو جمعه سرنشینان یک خودروی سواری قصد ربودن دختر 16 ساله ای را در محدوده چهار راه جنگلده شهرستان علی آباد کتول داشتند که با مقاومت دختر و هوشیاری کسبه محل و مردم، عوامل آم ربایی پس از مجروح نمودن دختر جوان، به دلیل ترس از گرفتار شدن اقدام به فرار نمودند. 

وی افزود: در ادامه دستور قضایی تعقیب و دستگیری عوامل آدم ربایی صادر گردید و علی رغم مخدوش بودن پلاک خودرو و پوشیده بودن چهره عوامل آدم ربایی ، با انجام تحقیقات میدانی و استفاده از ظرفیت اطلاعاتی و امنیتی شهرستان، مظنون اول در کمتر از یک ساعت دستگیر شد و به جرم خود اعتراف نمود. با دستگیری این آدم ربا و اعلام مشخصات متهم دوم، وی نیز بلافاصله دستگیر و به مقامات قضایی شهرستان تحویل داده شد. 

متهمان که بین 18 تا 20 سال سن دارند، یک روز پس از حادثه در حضور قاضی پرونده و ماموران نیروی انتظامی اقدام به باز سازی صحنه در محل حادثه نمودند که پس از ثبت اظهارات و باز سازی صحنه با قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند. 

جمشیدی در خصوص مجازات جرائم خشن گفت: نگاه دستگاه قضا به جرائم سخن نظیر آدم ربایی بسیار سختگیرانه و جدی است و هیچگونه اغماض و چشم پوشی در برخورد با برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی وجود نخواهد داشت. در مورد این آدم ربایی ذکر این نکته ضروری است که عدم موفقیت در انجام آدم ربایی تنها یک درجه کسر مجازات خواهد داشت و قاضی پرونده قطعاً اشد مجازات را برای مرتکبین چنین جرائمی در نظر خواهد گرفت. 

وی در خصوص راهکارهای جلوگیری از بروز چنین حوادثی در شهرستان گفت: قطعاً رعایت برخی مسائل اجتماعی و فرهنگی نظیر حفظ حجاب ، کنترل ارتباطات فرزندان توسط والدین، استفاده از وسایل شخصی عمومی دارای مجوز در ساعات پایانی روز و هنگام شب، عدم تردد بانوان به تنهایی در هنگام شب و ... می تواند در جلوگیری از بروز چنین حوادثی موثر باشد. هر چند نیروی انتظامی و دستگاه قضا در مقابله با هنجار شکنان و برهم زننندگان امنیت مردم، با شدت برخورد می کنند و برای ایجاد و حفظ امنیت از هیچ کوششی فروگذار نمی کنند ولی بدون شک پیشگیری کم هزینه تر و آسانتر از درمان است. فلذا به شهروندان محترم توصیه می شود رعایت قانون و عرف جامعه را محدودیت تصور نکنند و آن را مصونیت برای خود و اعضای جامعه تلقی کنند. 

دادستان شهرستان در خصوص استفاده از فضای مجازی نیز اظهار داشت: متاسفانه برخی از بانوان به ویژه دختران جوان به تبعات و خطرات انتشار تصاویر شخصی و خصوصی خود در فضای مجازی توجه ندارند و بی محابا اقدام به انتشار این عکس ها می کنند. انتشار چنین عکس هایی در فضای مجازی اولین گام و زنگ خطر برای مورد بزه واقع شدن است چرا که عده ای با دیدن عکس هایی از این دست ، آن را علامت و نشانه ای برای ارتباط نا سالم و حتی انجام اعمال خلاف عفت تلقی می کنند و مشکلات ناخواسته بعدی به وجود خواهد آمد. بنابراین توصیه می شود افراد به ویژه بانوان در انتشار عکس های خصوصی و ارتباطات از طریق فضای مجازی دقت نظر بیشتری داشته باشند و با هوشیاری بیشتری وارد فضای مجازی شوند.

انتهای پيام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار