شناسه خبر: 19964

رئیس اداره قرآنی اوقاف گلستان از برگزاری طرح ملی حفظ قرآن کریم «بشارت ۱۴۵۲» در گلستان با هدف بسط فرهنگ انس با قرآن کریم و مفاهیم سازنده آن، گسترش فرهنگ تلاوت و تدبر در آیات خبر داد.

به گزارش گل رامیان به نقل از واحد رسانه‌ای مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام ابولفضل کوهساریان، رئیس اداره قرآنی اوقاف و امور خیریه استان گلستان از برگزاری طرح ملی حفظ قرآن کریم «بشارت ۱۴۵۲» در این استان با هدف بسط فرهنگ انس با قرآن کریم و مفاهیم سازنده آن، گسترش فرهنگ تلاوت و تدبر در آیات در استان گلستان خبر داد.

وی ضرورت تعامل و ایجاد هم‌افزایی دستگاه‌های متولی در جهت تحقق مطالبات مقام معظم رهبری به سمت اجرایی شدن این راهبرد اصلی را مهم ارزیابی کرد و افزود: ضروری است جمله راهبردی و کلیدی از رهبری در خصوص تربیت این حافظان، به عنوان راهبرد اصلی همه فعالان و دستگاه‌های قرآنی مدنظر قرار گیرد.

رئیس اداره قرآنی اوقاف و امور خیریه گلستان در ادامه با اشاره به اینکه این طرح سه مرحله آزمونی خواهد داشت و نهایتا آزمون نهایی در هفته اول اسفند ۹۷ برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: شایسته است با تبلیغات گسترده و اهتمام دستگاه‌ها و آحاد جامعه تعداد شرکت‌کنندگان در این طرح نسبت به گذشته افزایش یابد.

این مقام مسئول با بیان اینکه محتوای این طرح با محوریت حفظ و مفاهیم جزء سی ام قرآن کریم برگزار می‌شود گفت: نحوه ثبت نام در این طرح بزرگ قرآنی در سایت www.beshaarat.ir بوده و علاقه‌مندان می‌توانند از این طریق ثبت نام کنند.

وی همچنین افزود: به منظور استفاده حداکثری علاقمندان از برنامه‌های آموزشی توافق شده روزانه حداقل ۷ ساعت آموزش از شبکه‌های مختلف صدا و سیما پخش شود.

حجت‌الاسلام کوهساریان در پایان همچنین به آزمون ارزیابی عمومی حفظ جزء سی‌ام اشاره کرد و افزود: این آزمون به صورت گسترده و همزمان با برگزاری آزمون سراسری سال ۹۷ در روز پنجشنبه مورخ ۹ اسفند ۹۷ برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاع بیشتر به ادارات اوقاف سراسر استان گلستان مراجعه و یا با شماره تلفن ۳۲۶۸۶۲۲۱ تماس حاصل بگیرند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار