شناسه خبر: 18705

عضو شورای اسلامی شهر گرگان گفت: با توجه به سوابق شهردار منتخب گرگان، رد صلاحیت وی یک امر مشخص و قابل پیش بینی بود و سه ماه از وقت شهرداری هدر رفت.

به گزارش گل رامیان، محمدابراهیم جرجانی در خصوص رأی صادره از وزارت کشور برای شهردار منتخب گرگان، در گفتگو با مهر اظهار کرد: ۲۴ آبان نامه ای از طرف وزارت کشور، مبنی بر رد صلاحیت سید محمد علی ثابت قدم به استانداری گلستان ارسال شد.

وی ادامه داد: با توجه به سوابق ایشان، این یک امر مشخص و قابل پیش بینی بود، با توجه به رأی پنج تن از اعضای شورا وی انتخاب شد و ما از همان اول موارد را گوشزد کردیم، در هر صورت نظر جمعی شورا بر این بود.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر گرگان تصریح کرد: سه ماه از وقت شهرداری و شهروندان گرگان با این عمل گرفته شد که قابل توجه است، ای کاش این اتفاق نمی افتاد و انتخاب درستی انجام می گرفت.

جرجانی اضافه کرد: باید در اولین فرصت، اعضای شورای شهر جلسه ای تشکیل داده و انتخابی در این زمینه صورت گیرد و این اشتباه بار دیگر نباید تکرار شود.

این عضو شورای اسلامی شهر گرگان تأکید کرد: فردی با صلاحیت و توانمند که از نظر عرف صلاحیت داشته باشد، باید انتخاب شود، تا روند توسعه شهر گرگان مانند چهار سال گذشته اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: سرپرست طبق قانون برای سه ماه انتخاب می شود ولی با توجه به تأخیر جواب نامه توسط وزرات کشور، مهلت دیگری برای انتخاب شهرار است و قطعاً شهرداری تا زمان انتخاب باید با همین سرپرست به کار خود ادامه دهد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر گرگان با بیان این که توجه به خواسته مردم در انتخاب شهردار در اولویت ماست، گفت: قطعاً باید افراد دارای صلاحیت و توانمند و با انرژی که استعداد مدیریت شهری دارند را انتخاب کنیم، کسانی که سابقه داشته باشند و بتوانند توانمندی خود را در راستای توسعه شهر نشان دهند.

گفتنی شورای پنجم شهر گرگان در قالب گروهی تحت عنوان حامیان صادقلو پا به عرصه انتخابات گذاشت ولی پس از کسب حداکثر آراء در نخستین روز کاری خود صادقلو را که پیش از این مشکلات حقوقی بسیاری از جمله بازخرید بودن داشت را برکنار و مهدی باقری را به عنوان سرپرست انتخاب کرد.

اعضای شورا که دچار دو دستگی شده اند طی پروسه ای طولانی که با مخالفت چهار عضو شورا همراه بود، سید محمدعلی ثابت قدم را به عنوان شهردار معرفی و به وزارت کشور اعلام کردند.

چندی پیش سندی مبنی بر حکم جلب ثابت قدم در فضای مجازی منتشر شد که به گفته مسئولان این حکم برای بدهی مالی شخصی ثابت قدم بوده و ارتباطی با مدیریت وی نداشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

جدیدترین اخبار